661 - 680 av 1 596
1...333435...80 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 23 september 2014

Klubbad för

Skål, Gustavsberg, Berså, Ø17,5cm, Stig Lindberg, repig

325 kr

Utrop: 100 kr

Fat, Gustavsberg, Berså, Ø16,5cm, Stig Lindberg, repigt

200 kr

Utrop: 75 kr

Vas, Kosta Boda, Bertil Vallien, höjd 14,5cm

275 kr

Utrop: 125 kr

Elektronik Hushåll

Vas Orrefors, Jan Johansson, höjd 20cm

500 kr

Utrop: 125 kr

Figurin Gustavsberg, Lisa Larson, Malin med nalle, höjd 19cm

750 kr

Utrop: 200 kr

Figurin Gustavsberg, Lisa Larson, Beata, 20cm, nagg

1 400 kr

Utrop: 125 kr

Armband X-länk 18K 10,5g 19cm

Utrop: 2 600 kr

Ring 18K 1,2g Ø16

Utrop: 375 kr

Brosch 18K 2,1g med pärla

425 kr

Utrop: 550 kr

Målning på sidenduk, Indien 1984, 49X75cm, inglasad i ram

300 kr

Utrop: 375 kr

Affisch Rolf Harris (1930-) 41,5x60cm inglasad i skadad ram och vattenskadad passpartou

Utrop: 50 kr

Digitalkamera Leica D-Lux 4, snr.3736447, med ett objektiv Panasonic Lumix wide conversion lens DMW-LW46, Panasonic Lumix lens adapter, med laddare, sladdar, väska, läderfodral och manual

2 400 kr

Utrop: 1 700 kr

Skål Orrefors, Sofiero, Gunnar Cyrén, Ø11,3cm, höjd 8cm

300 kr

Utrop: 250 kr

Tobaksburk järn, höjd 19cm, med extra lock innuti, troligtvis Hellefors Järnbruk

425 kr

Utrop: 500 kr

Möbler Sovrumsmöbler

Pläd, Missoni, 190x140cm

2 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Olja på duk H. Ljungqvist -39, 32x45cm, fläckig, i skadad ram, med graverad plakett på baksidan

150 kr

Utrop: 200 kr

Konst Skulpturer

Bordslampa, Block light, Design house, i kartong

700 kr

Utrop: 375 kr

Konst Skulpturer

Ljusstake Nordic light, design house, sjuarmad, i kartong

600 kr

Utrop: 250 kr

Konst Skulpturer

Salt & Pepparkvarn, Rosendahl, Grand Cru, i kartonger

350 kr

Utrop: 200 kr

Tuschtekningar 4st Hans Viksten (1926-1987), i ram, inglasad, 13,5x18cm

225 kr

Utrop: 250 kr