381 - 400 av 897
1...192021...45 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 5 augusti 2014

Klubbad för

Såskål Bing & Gröndahl Blå Måsen, L23cm, H 9,5cm

225 kr

Utrop: 300 kr

Fat, Bing & Gröndahl Blå Måsen, L.27,5cm

50 kr

Utrop: 300 kr

Figurin Hummel Flicka med paraply, H.13cm, enstaka mindre nagg

325 kr

Utrop: 50 kr

Figurin Goebel Ängel, H.9,5cm

225 kr

Utrop: 50 kr

Figurin Hummel pojke med trumpet, H.13cm

275 kr

Utrop: 50 kr

Figurin Bing & Gröndahl Flicka, porslin, H.20cm, (1794)

250 kr

Utrop: 100 kr

Figurin Bing & Gröndahl "Moderkærlighed", poslin, H.29cm (1552)

425 kr

Utrop: 300 kr

Figurin Bing & Gröndahl Ryttarinna, porslin, H.20,5cm, (2369)

225 kr

Utrop: 100 kr

Figurin Bing & Gröndahl Pojke, porslin, H.13cm, (1713)

275 kr

Utrop: 100 kr

Figur Lladro Kvinna med krukor, keramik, H,46cm

550 kr

Utrop: 300 kr

Bonbonniere Georg Jensen modell Legacy (liten) , metall, design: Philip Bro Ludvigsen, H.7cm, L.12cm

250 kr

Utrop: 200 kr

Belysning Övrigt

Ljuskrona, sexarmad mässing, Ø25cm, H.19cm exl. upphäng, något skeva ljusarmar, framstår med spår av mässingsputs och stearin

425 kr

Utrop: 200 kr

Gouache/Blandteknik på papper, ca.19x24cm 34x40cm inkl ram, signerad M. Pyk, daterad 1967 samt betitlad "Pappa och jag Promenerar", papper något gulnat, trasig ram

2 300 kr

Utrop: 1 000 kr

Kamera DSLR Canon EOS1 Mark II, modellnr DS126051, 2st batterier, 1st DC-E1 DCCoupler, 1st batteriladdare Canon Ni-MH Charger NC-E2. manual samt mjuk kameraväska, bruksslitage, notera att inget objektiv medföljer

2 500 kr

Utrop: 3 500 kr

Kamera DSLR Nikon D40, modellnr. D33697, 1st objektiv Nikon DX AF-Nikkor 18-55mm 1:3,5-5,6GII, laddare, slitage

950 kr

Utrop: 1 000 kr

Objektiv Sigma AF 70-300mm 1:4-5,6 DG Macro, Ø58, solskydd, bruksslitage

225 kr

Utrop: 500 kr

Elektronik Musik

Apple iPod nano 16GB A1446/MD480QS, laddare, USB-sladd, hörlurar

350 kr

Utrop: 300 kr

Elgitarr Ibanez RT240, made in Japan, snr F226808, lackskador

1 600 kr

Utrop: 900 kr

Mobiltelefon Samsung Galaxy S4, GT-I9505, serienr. RF1D60S9TKV, 16GB, laddare, hörlurar och manual i box

1 900 kr

Utrop: 2 200 kr

Parti guld, skev 21K 10g

Utrop: 2 800 kr