241 - 251 av 251
1...111213 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 augusti 2014

Klubbad för

HÄNGE/BROSCH, förgyllt silver, camé, Göteborg 1917, 5,2 x 4,2 cm.

400 kr

Utrop: 400 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG/KEDJA, silver, svart emalj, pärlor, hjärta, ca 1900, längd 74 cm, vikt 24,2 g, emaljskada.

850 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, 36 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca CR/P3, stift, vikt 2,3 g.

1 100 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, ametist, odlade pärlor, höjd 2,5 cm, kedja längd 36 cm, vikt 3,9 g.

Utrop: 1 200 kr

KEDJA, 18K vitguld, ankarlänk, längd 50 cm, vikt 2,4 g.

Utrop: 900 kr

RING, 23/18K guld, citrin, stl 18,25 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K guld, turmalin, stenen sitter löst i sin fattning, stl 18,25 mm, vikt 4 g.

Utrop: 1 000 kr

RING, 23/18K guld, stjärnrubin, stl 17,75 mm, vikt 7,4 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, 1 briljant- och 8 åttkantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W(H)/VS, Alton Falköping ca 1970, stl 17 mm, vikt 2,1 g.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Tanzaniter

TANZANIT, ovalslipad, 1,52 ct, 8,39 x 6,42 x 3,91 mm, plomberad, GHI report.

Utrop: 750 kr

RING, titan med briljant, stl 16 1/2

Utrop: 750 kr