161 - 180 av 216
1...891011 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 10 oktober 1998

Klubbad för

Kuriosa Emaljarbeten

EMALJDOSA, TURKOS, silver, stämplad Fabergé, ca 1900, liten skada.

Utrop: 6 000 kr

RING, 18K guld med vit opal, stl 16 1/4 mm.

Utrop: 1 300 kr

SHEAFFER, 2 pennor.

Utrop: 900 kr

PARKER, penna.

Utrop: 550 kr

RING, 18K rödguld / vitguld / guld, vikt 14,1g.

Ädelstenar Övrigt

BRILJANT HJÄRTSLIPAD oinfattad, 5.39 ct ca TOP CAPE(K)/P 1.

Utrop: 159 000 kr

BRILJANT, hjärtslipad oinfattad, 3.01 ct ca CAPE(N)/ SI 1.

Utrop: 65 000 kr

BRILJANT, markis slipad, oinfattad, 2.05 ct brunaktig /P1 nagg.

Utrop: 15 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld mde 1 briljant ca 4.41 ct TW(G)/P2. Stl 17 1/4 mm.

Utrop: 86 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med 1 briljant ca 3.23 ct /P 2. Stl 17 mm.

Utrop: 34 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld med 1 briljant ca 2.25 ct brunaktig / P stl 17 mm.

Utrop: 34 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld med 1 oval briljant ca 2.15 ct LY/SI 2 stl 18 mm.

Utrop: 25 000 kr

RING, 18K guld med 1 briljant ca 0.08 ct TW/VS stl 17 1/2 mm.

Utrop: 1 300 kr

ALLIANSRING, 18K guld med 7 åttkantslipade diamanter totalt ca 0.17 ct stl 16 1/2 mm.

Utrop: 1 200 kr

ENSTENSRING, 18K guld med 1 briljant ca 0.06 ct stl 17 1/2 mm.

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld med 2 mediumslipade diamanter totalt ca 0.16 ct samt blå sten. Stl 17 1/4 mm.

Utrop: 1 800 kr

ALLIANSRING, 18K guld med 5 briljanter stl 19 1/2 mm.

Utrop: 1 600 kr

ENSTENSRING, 18K guld med 1 briljant ca 0.11 ct stl 18 mm.

Utrop: 1 700 kr

RING, 18 K guld med 1 agat, stl 19 mm.

Utrop: 450 kr

ENTENSRING, 18K vitguld med 1 briljant ca 1.08 ct LY/P2 stl 17 1/2 mm.

8 200 kr

Utrop: 8 500 kr