141 - 160 av 216
1...789...11 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 10 oktober 1998

Klubbad för

SILVERTACKA, 1 kg.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

GEISHA bergkristall, sterling silver design M.Carrera Madrid 39x12

Utrop: 21 000 kr

AGUILA OJO AVIZOR, jaktfalk, bergkristall, aragonit , fluorit och sterling silver M. Carrera Madrid 28x28

Utrop: 32 000 kr

ARMBAND 18K vikt 29.6g med ametister längd 18.5cm

2 500 kr

Utrop: 2 300 kr

COLLIER 18K vikt 28.0g längd 45 cm

Utrop: 2 400 kr

ARMBAND 18K vikt 21.3g x-länk längd 18.5 cm

Utrop: 1 600 kr

ALLIANSRING 18K vitguld vikt 4.9g 6 briljanter totalt 0.58 ct ca TW/VS stl. 18.0mm

3 500 kr

Utrop: 3 800 kr

SILVERSMYCKEN 135.0g

425 kr

Utrop: 300 kr

SILVER hänge och örhängen turkoser

300 kr

Utrop: 400 kr

PUDERDOSA cigarettetui silver

Utrop: 300 kr

Porslin Serviser

PORSLINSFAT Nickolaus den andre, rysk 1901 liten nagg

Utrop: 700 kr

Konst Skulpturer

SKULPTUR, metall, Andy Williamson, Australien, 1987.Defekt.

Utrop: 1 250 kr

SKRIN, vitt porslin, troligen Marieberg 1700-tal

Utrop: 4 500 kr

BLYINFATTAT GLAS, renässansmotiv

Utrop: 3 600 kr

Porslin Figuriner

FAJANSFIGUR, troligen Delft 1700-tal.

Utrop: 2 250 kr

SALTKAR, silver, stämplad Klebnikov.

Utrop: 1 000 kr

Ädelstenar Rubiner

RHODONITELEFANT, rubiner, elfenben, troligen Fabergé.

Utrop: 22 000 kr

Glas Skålar

GLASSKÅL, graverad, smal rand runt öppningen samt A.P S 1721.

Utrop: 4 500 kr

12 BRILJANTER, oinfattade, totalt 3.00 ct RIVER(E)-CAPE(M)/ SI-P.

Utrop: 23 000 kr

18 BRILJANTER, oinfattade, totalt 3.65 ct RIVER(E)-CAPE(M)/ SI-P.

Utrop: 25 000 kr