1401 - 1420 av 1 542
1...707172...78 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Pant – Tisdag 17 juni 2014

Klubbad för

Ring, med stenar, skev, skadad skena, 2 stenar saknas silver S925 Ø16½ 1,9g

Utrop: 50 kr

Ring, gjord av en sked, något skev, silver S830 Ø17½ 12g

25 kr

Utrop: 50 kr

Skål, Orrefors signerad Lars Hellsten Ø20cm, höjd 11cm

100 kr

Utrop: 100 kr

Orrefors, lampfot design Carl Fagerlund, numrerad RD1568

425 kr

Utrop: 500 kr

Kosta Boda, 1 ölglas, 1 vinglas med liten skada, design Ulrica Hydman-Vallien

Utrop: 100 kr

Kosta Boda, 2st champagneglas design Ulrica Hydman-Vallien

125 kr

Utrop: 200 kr

Skål, Kosta Boda design Ulrica Hydman-Vallien Ø14cm, höjd 9cm

50 kr

Utrop: 200 kr

Parti guld, defekt 21K 53,1g

Utrop: 14 800 kr

Parti guld, skevt med små diamanter 18K 3,4g

Utrop: 750 kr

Hänge, med diamanter 3xca0,005ct 18K 0,8g

Utrop: 225 kr

Hänge, tvåfärgat med diamanter 12xca0,01ct 18K 3,4g

Utrop: 1 000 kr

Hänge, i vitguld med diamant 1xca0,005ct 18K 0,8g

Utrop: 225 kr

Halskedja, Venezia 18K 44cm 2,1g

Utrop: 450 kr

Ring, i vitguld med diamanter 1xca0,10ct 6xca0,04ct 18K Ø15 7,8g

Utrop: 2 700 kr

Hänge, 18K 0,9g

Utrop: 250 kr

Hänge, med diamant 1xca0,01ct 18K 1,4g

Utrop: 400 kr

Herrur, Tissot datum quartz 14K läderarmband, graverad "För mångårig tjänst landstinget i Östergötland xxxx xxxx" bruttovikt 29g

1 600 kr

Utrop: 850 kr

Örhänge, 1 udda skadat defekt 18K 1,3g

Utrop: 275 kr

Manschettknappar, ett par varav en lite böjd, delvis förgyllda silver 7,9g

25 kr

Utrop: 50 kr

Manschettknappar, ett par silver 10,2g

100 kr

Utrop: 50 kr