Avslutad | Pant – Tisdag 10 juni 2014
Klubbad för
Elgitarr Godin SD, delar gjort i Kanada, ihopsatt i USA, serienr 03482117, med skyddsplast på baksida, i hårt fodral
Konst Tryck
Färglitografi, 34x25cm, inkl ram 54x42cm, nr 195/310, signerad Roland Svensson, något gulnat blad
Konst Skulpturer
Figur Åke Holm, Troll, glaserat stengods, höjd 13cm, signerad Åke Holm, liten nagg på örat
Konst Skulpturer
Figur, terracotta, Åke Holm, Omfamningen, höjd 23cm, ej signerad, tillverknings defekter
Konst Skulpturer
Figur, terracotta, bibliskt motiv föreställande man med offerlamm, höjd ca 31cm, signerad Åke Holm, nagg/avslag på fot