1241 - 1260 av 1 367
1...626364...69 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Pant – Tisdag 8 april 2014

Klubbad för

Örhängen 1par 18K vitguld 1,5g med diamanter 1xca 0,40ct, 1xca0,45ct (inneslutningar)

6 100 kr

Utrop: 7 200 kr

Armband Drottninglänk S925 29,7g 23,5cm

225 kr

Utrop: 125 kr

Halskedja S925 85,7g 60,5cm

325 kr

Utrop: 300 kr

Halskedja S925 70,7g 64cm

250 kr

Utrop: 250 kr

Seiko, herrur, stål, manuellt, repigt plastglas, slitet läderband modell nr:SS 66-9990 serienummer 910384

200 kr

Utrop: 250 kr

Armring 14K 18,6g, tvåfärgad, skadad

Utrop: 3 300 kr

Armband 14K 9,1g 21,5cm, med stenar

Utrop: 1 600 kr

Collier 14K 13,9g 52cm med diamanter 3xca0,04ct

Utrop: 2 600 kr

Ring 18K 1,8g Ø17, skadad och graverad, med rosensten

650 kr

Utrop: 550 kr

Ring 18K 3,4g Ø18¾, graverad med diamanter 3xca0,03ct

Utrop: 800 kr

Hänge 18K 1,2g, tvåfärgat

375 kr

Utrop: 375 kr

Halskedja Pansar 18K 5,1g 51cm

Utrop: 1 200 kr

Örhängen 1 par 18K 3,1g, med pärlor, snurrebussar ej guld

Utrop: 850 kr

Skål, S925 100,0g, graverad i botten

350 kr

Utrop: 375 kr

Matknivar, 10st modell Snäck 218mm, Silver S830 bruttovikt 529,6g fyllda, med blad i stål, några har synliga stämplar R7/1919, defekta blad lösa från skaft

850 kr

Utrop: 600 kr

Matknivar, 10st modell Snäck 256mm, Silver S830 bruttovikt 764,4g fyllda, med blad i stål, några har synliga stämplar R7/1919, defekta blad lösa från skaft

1 100 kr

Utrop: 600 kr

Skedar, 3st 62-146mm, Silver S830 bruttovikt 41,3g, synliga stämplar D2/1786, X5/1876, två har ätten De Geers vapen stämplat på skaftet, mindre repor förekommer

150 kr

Utrop: 200 kr

Såsslevar, 2st modell Snäck 178/188mm, Silver S830 bruttovikt 124,8g, synliga stämplar R7/1919m B8/1928, båda har ätten Wachtmeisters vapen stämplat på skaftet, mindre repor förekommer

Utrop: 500 kr

Skedar, 6st modell Snäck 152mm, Silver S830 bruttovikt 217g, synliga stämplar O4/1844, samtliga har ätten Wachtmeisters vapen stämplat på skaftet, mindre repor förekommer samt en sked har bucklor i skedhuvud

600 kr

Utrop: 750 kr

Skedar, 12st modell Snäck 154mm, Silver S830 bruttovikt 392g, synliga stämplar R7/1919, samtliga har ätten Wachtmeisters vapen stämplat på skaftet, mindre repor förekommer

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr