Avslutad | Pant – Tisdag 8 april 2014
Örhängen 1par 18K vitguld 1,5g med diamanter 1xca 0,40ct, 1xca0,45ct (inneslutningar)
Seiko, herrur, stål, manuellt, repigt plastglas, slitet läderband modell nr:SS 66-9990 serienummer 910384
Matknivar, 10st modell Snäck 218mm, Silver S830 bruttovikt 529,6g fyllda, med blad i stål, några har synliga stämplar R7/1919, defekta blad lösa från skaft
Matknivar, 10st modell Snäck 256mm, Silver S830 bruttovikt 764,4g fyllda, med blad i stål, några har synliga stämplar R7/1919, defekta blad lösa från skaft
Skedar, 3st 62-146mm, Silver S830 bruttovikt 41,3g, synliga stämplar D2/1786, X5/1876, två har ätten De Geers vapen stämplat på skaftet, mindre repor förekommer
Såsslevar, 2st modell Snäck 178/188mm, Silver S830 bruttovikt 124,8g, synliga stämplar R7/1919m B8/1928, båda har ätten Wachtmeisters vapen stämplat på skaftet, mindre repor förekommer
Skedar, 6st modell Snäck 152mm, Silver S830 bruttovikt 217g, synliga stämplar O4/1844, samtliga har ätten Wachtmeisters vapen stämplat på skaftet, mindre repor förekommer samt en sked har bucklor i skedhuvud