Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Inga bud

Auktionsnr: 375

Varunr: 1 033 757

Silver

Kaffeservis

KAFFESERVIS, silver, elfenben, 5 delar, bricka ca 54x32 cm, kaffekanna höjd ca 20 cm, tekanna höjd ca 15 cm, mjölkkanna ca 11 cm, sockerskål med lock total höjd ca 11 cm, Sam Pettersson Linköping 1920, hänklar och knoppar i elfenben, dekorerad med pärlbård samt rosornamenterade kanter, silvervikt ca 2800 g, mindre repor, mindre skador elfenben, mindre bucklor på två pipar samt en hänkel.

För fullständiga villkor se våra köparvillkor.