561 - 580 av 1 550
1...282930...78 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 11 mars 2014

Klubbad för

Såsskål, Arabia Finland, längd 20cm

Tallrikar djupa 10st, Arabia Finland, Ø23cm, skador

Assietter 10st, Arabia Finland, Ø19,6cm, skador

Tallrikar 10st, Arabia Finland, Ø23cm, skador

Servis, S830, 643,5g, gravyr, Kaffekanna med trähandtag, Gräddkanna, Sockerskål

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

Bestick S925, 1247g

3 700 kr

Utrop: 4 500 kr

Uppläggningssked S830, 69,1g, 214mm

250 kr

Utrop: 225 kr

Salladsbestick S830/Ben, 89,2g, buckla, 274, 276mm

600 kr

Utrop: 150 kr

Parti silver 830, 689,6g, graverat

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

Såssnipa/mjölkkanna S830, 135,8g, bucklig, graverad

550 kr

Utrop: 425 kr

Fiskbestick S830, 596,6g, graverade

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr

Bordsbestick S830, 918g, Gafflar 6st 178mm, Skedar 6st 170mm, Knivar 6st 200mm, modell Hansa

Utrop: 2 700 kr

Punschkoppar 2st S830, 71,3g, olika modeller

200 kr

Utrop: 225 kr

Barnkopp S830, 75,9g

400 kr

Utrop: 225 kr

Äggkopp S830, 36,7g

175 kr

Utrop: 125 kr

Parti silver 830, 520,8g, graverat, skadat

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

Skålar 2st S830, 150g, skador

550 kr

Utrop: 450 kr

Kaffeskedar 12st S830, 140,4g, 110mm, Lappmodellen

450 kr

Utrop: 425 kr

Moccaskedar 12st S925, 90,9g, 95mm, förgyllda med emalj, en emalj skadad

550 kr

Utrop: 375 kr

Samekniv, i fodral, signerad Lennarts Samelin, 212mm

1 800 kr

Utrop: 850 kr