Halskedja 18K 45cm 2,4g
Utrop: 550 kr
Ring 14K skadad 0,4g
Utrop: 75 kr
Parti guld 18K skadat 5,7g
Utrop: 1 400 kr
Örhängen 3st 18K 1g
Utrop: 300 kr
Örhängen ett par 18K 0,9g
Halscollier 18K skadad 12,1g
Utrop: 2 800 kr
Citizen Herrur eco-drive quartz 101020737 med extra länk
Utrop: 900 kr
EternaMatic Herrur stål graverad boett 336 5578465 med läderarmband
Utrop: 200 kr
Champion Damur Viper C3217 quartz/går ej
Tissot Herrur Le Locle automat L164/264 med läderarmband
Utrop: 1 500 kr
Festina Herrur F16358 quartz
Taklampa med prismor, el och stearinljus, höjd ca.60cm, skador på prismor
Utrop: 3 000 kr
Väggur, förgyllt, 1800-tal, med pendel, saknar lucka fram
Utrop: 250 kr
Gräddkanna Royal Copenhagen, Musselmalet, med namn på
Utrop: 50 kr
Tekoppar med fat 6st, Royal Copenhagen, Musselmalet
Utrop: 750 kr
Hänge 18K 1,3g med sten
Utrop: 350 kr
Tvärflöjt Buescher Aristocrat, snr.461372, i fodral
Ljusstake Haga mässing, "Sofia", design Breger, höjd 32cm
Set i koppar, 5 delar, små skador
Vas, Rörstrand, Carl Harry Stålhane, signerad, höjd 12cm
Utrop: 500 kr
Tisdag 11 mar 2014