Avslutad | Formativa – Onsdag 2 april 2014
Klubbad för
KARAFF/TUNNA, kristallglas, med tappkran, defekter på tappkran, ställning i kristallglas, ca 20X20X11 cm.
Belysning Taklampor
TAKLAMPA i frostat glas och metall, bikupad form. 1930/40- tal. Längd på lampkupan ca 22 cm. Normalt slitage.
FÖRSTORINGSGLAS, vitmetall, pärlemor i handtag, små skador i pärlemoröverdrag, längd 25 cm, diameter 10 cm.