221 - 234 av 234
1...101112 Gå till

Avslutad | Formativa – Onsdag 2 april 2014

Klubbad för

Glas Fat

FAT, Carpe Diem, diameter 380 mm, design Lars Sestervik, Klafreströms 2011.

100 kr

Utrop: 75 kr

SNIDERI, trä, man på cykel, skadat finger, höjd 6 cm.

Utrop: 50 kr

KARAFF/TUNNA, kristallglas, med tappkran, defekter på tappkran, ställning i kristallglas, ca 20X20X11 cm.

25 kr

Utrop: 50 kr

Keramik Figuriner

FIGURIN, Lladro, 1441, älgar, höjd 23 cm, örat defekt, (delar medföljer).

75 kr

Utrop: 50 kr

Keramik Figuriner

FIGURIN, Hummel, Little Fiddler, höjd 28 cm, paraply defekt (biten medföljer).

50 kr

Utrop: 50 kr

Belysning Taklampor

TAKLAMPA i frostat glas och metall, bikupad form. 1930/40- tal. Längd på lampkupan ca 22 cm. Normalt slitage.

Utrop: 225 kr

Porslin Vaser

VAS, blått och svart glas, ej signerat.

Utrop: 300 kr

STATY, 2 delar, bergkristall, lackat trä, höjd ca 16,5 cm.

Utrop: 1 700 kr

Porslin Vaser

VAS, porslin, blå och vit dekor, höjd 12 cm, mindre skada, krackeleringar.

Utrop: 50 kr

FÖRSTORINGSGLAS, vitmetall, schackrutigt handtag, längd 22 cm, diameter 10 cm.

Utrop: 225 kr

FÖRSTORINGSGLAS, vitmetall, pärlemor i handtag, små skador i pärlemoröverdrag, längd 25 cm, diameter 10 cm.

Utrop: 225 kr

FÖRSTORINGSGLAS, vitmetall, handtag i pärlemor, längd 25 cm, diameter 10 cm.

Utrop: 225 kr

FÖRSTORINGSGLAS, vitmetall, längd 25 cm, diameter 10 cm.

Utrop: 225 kr

FÖRSTORINGSGLAS, gulmetall, pärlemodetaljer, längd 22 cm, diameter 10 cm.

200 kr

Utrop: 225 kr