Färgspruta Airlessco LP 2600, snr.0100719
Utrop: 50 kr
Såsskål Rosenthal, Classic Aida Azur
Skålar 2st Rosenthal Classic Aida Azur, Ø22, 25cm
Uppläggningsfat 2st Rosenthal Classic, Aida Azur, 33, 38cm
Mattallrikar 12st, Rosenthal Classic Aida Azur, Ø26cm
Assietter 12st Rosenthal Classic Aida Azur, Ø21cm
Tallrikar 12st Rosenthal Classic Aida Azur, Ø20,5cm
Taklampa KAD enterprise CO, el,
Figurin Lisa Larsson, "Eva II", höjd 21cm
Utrop: 375 kr
Teservis, Kanna, Gräddkannor 1st, Koppar 8st, Fat 4st, nagg och skador
Skedar S830, 139,2g, graverade
Utrop: 425 kr
Koppar med fat och assietter 4st, Royal Copenhagen, Musselmalet, 2a hands sortering
Fat och Vas, Royal Copenhagen, Musselmalet, 2a hands sortering
Ljusstakar ett par, Royal Copenhagen, Musselmalet, höjd 10cm
Utrop: 125 kr
Fat Royal Copenhagen, Musselmalet, 24cm, nagg
Skål på fot, Royal Copenhagen, Musselmalet, nagg på botten, Ø17,5cm
Smörfat 3st, Gräddkanna, Royal Copenhagen, Musselmalet,
Utrop: 75 kr
Kruka och Vas Royal Copenhagen, Blå Blomst, höjd 7,5, 14cm
Kanna Royal Copenhagen Blå Blomst, höjd 14cm med lock
Fat Royal Copenhagen Blå Blomst, Ø13,5cm
Måndag 27 jan 2014