Avslutad | Nutida – Lördag 22 mars 2014
WOLFGANG GESSL, kedja/hänge, sterlingsilver, rutilkvarts, Stockholm 2011, längd 80 cm, hängets längd 5,6 cm, bredd 2,4 cm.
WOLFGANG GESSL, kanna, sterlingsilver, signerad, Stockholm 2000, höjd 7,8 cm, vikt 234 g, liten repa.
WOLFGANG GESSL, kanna, stelingsilver, signerad, Stockholm 2006, höjd 10 cm, vikt 178 g.
WOLFGANG GESSL, kanna, sterlingsilver, signerad, Stockholm 2010, höjd, 9,7 cm, vikt 192 g.
WOLFGANG GESSL, kanna, sterlingsilver, bamboo, Stockholm 2000, höjd 17,8 cm, längd 25,5, bredd 18,5 cm, vikt 595 g.
WOLFGANG GESSL, kanna, sterlingsilver, signerad, Stockholm 2002, höjd 19 cm, vikt 414 g.
WOLFGANG GESSL, ljusstake, sterlingsilver, signerad, Stockholm 2010, höjd 10 cm, bredd 5,5 cm, vikt 177 g.
WOLFGANG GESSL, ljusstake, sterlingsilver, signerad, Stockholm 2010, höjd 4,4 cm, diameter 7,4 cm, vikt 124 g.
W. GESSL, ljusstake, sterlingsilver, signerad, Stockholm 2010, höjd 4,4 cm, diameter 8 cm, vikt 122 g.
WOLFGANG GESSL, skål, sterlingsilver, sockel av sodalit, signerad, Stockholm 2008, höjd 13 cm, diameter 16 cm, vikt 310 g.
WOLFGANG GESSL, skål, sterlingsilver, Stockholm 2002, höjd 4,7 cm, längd 14 cm, bredd 10,5 cm, vikt 232 g.
WOLFGANG GESSL, martiniglas, sterlingsilver, 24K guldförgyllning, agatklot, signerad, Stockholm 2008, höjd 9,3 cm, diameter 9,7 cm, vikt 190 g.
WOLFGANG GESSL, martiniglas, sterlingsilver, obsidiankub, signerad, Stockholm 2010, höjd 8 cm, diameter 10,5 cm, vikt 160 g.
WOLFGANG GESSL, martiniglas, sterlingsilver, korall halvklot, signerad, Stockholm 2010, höjd 7 cm, diameter 10,5 cm, vikt 135 g.
Silver Fat
ANNIKA DAEVEL, silverfat på fot, Fest, sterlingsilver, Stockholm 2003, höjd 21 cm, längd 25 cm, bredd 22 cm, vikt 760 g.
Silver Fat
ANNIKA DAEVEL, silverfat på fot, sterlingsilver, Stockholm 2013, höjd 17 cm, längd 22,6, bredd 17 cm, vikt 473 g.
ANNIKA DAEVEL, järnfat på fot, med silverbeslag, Stockholm 2001, höjd 23 cm, längd 28,5 cm, bredd 21 cm, vikt 1040 g.
ANNIKA DAEVEL, järnfat på fot, med silverbeslag, Stockholm 2003, höjd 17,5 cm, längd 22,5 cm, bredd 17 cm, vikt 626 g.