81 - 100 av 170
1...456...9 Gå till

Avslutad | Nutida – Lördag 22 mars 2014

Klubbad för

CHRISTINA NYSTRÖM JANSSON, collier, Förbisedd tusensnäcka, 18K guld, koppar och gummi, 2013, längd 98 cm, vikt 356 g.

Utrop: 31 000 kr

Silver Vas

THERESIA HVORSLEV, skulptur/vas, Phantasia, sterlingsilver, 18K guldkulor, signerad, Lidköping 1995, längd 12,5 cm, bredd 9 cm, höjd 8,5 cm, vikt 250 g.

14 000 kr

Utrop: 14 200 kr

THERESIA HVORSLEV, skulptur, Strandfynd, sterlingsilver, signerad, Lidköping 1977, längd 17,5 cm, bredd 17,5 cm, höjd 6,5 cm.

Utrop: 12 200 kr

THERESIA HVORSLEV, collier, Mexico, sterlingsilver, rökkvarts, längd ca 45 cm, hängets mått 6x10 cm, vikt 132 g.

9 200 kr

Utrop: 8 100 kr

THERESIA HVORSLEV, collier, Guadelope, sterlingsilver, signerad, Lidköping 1984, längd 64 cm, hängets mått 5,8 cm, vikt 95,7 g.

9 200 kr

Utrop: 7 100 kr

THERESIA HVORSLEV, tavla, Triptyk, Vision 1, kopparfärgade förgyllda metaller, signerad 1986-1987, längd 31,5 cm, bredd 16 cm.

Utrop: 7 400 kr

THERESIA HVORSLEV, tavla, Triptyk, Vision 2, kopparfärgade förgyllda metaller, signerad 1986-88, längd 31,5 cm, bredd 16 cm.

Utrop: 7 400 kr

THERESIA HVORSLEV, tavla, Triptyk, Vision 3, kopparfägde förgyllda metaller, signerad 1986-88, längd 31,5 cm, bredd 16 cm.

Utrop: 7 400 kr

WOLFGANG GESSL, ring, 18K guld, odlad svart pärla, stl 16,75 mm, vikt 8 g.

Utrop: 8 800 kr

WOLFGANG GESSL, ring, sterlingsilver, indisk månsten, Stockholm 1995, stl 17,5 mm, vikt 17,7 g.

Utrop: 6 800 kr

WOLFGANG GESSL, ring, 18K vitguld, Tahitipärla ca 9,75 mm, Stockholm 1997, stl 17,25 mm, vikt 9,6 g.

Utrop: 9 600 kr

WOLFGANG GESSL. ring, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter 0,25 ctv, TW/VS, Stockholm 2009, stl 17,5 mm, vikt 11,8 g.

Utrop: 27 500 kr

WOLFGANG GESSL, ring, sterlingsilver, grå månsten, Stockholm 2009, stl 17,25 mm +, vikt 18,5 g.

Utrop: 16 200 kr

WOLFGANG GESSL, ring, sterlingsilver, 18K guld, svart opal mörkblå, Stockholm 2009, stl 17 mm, stl 17 mm, guldvikt 3,4 g, silvervikt 6,7 g.

Utrop: 18 600 kr

WOLFGANG GESSL, ring, sterlingsilver, akvamarin, Stockholm 2009, stl 16,75 mm, vikt 8,6 g.

Utrop: 5 900 kr

WOLFGANG GESSL, ring, sterlingsilver, larimar, Stockholm 2009, stl 17,25 mm, vikt 13,9 g.

Utrop: 8 000 kr

WOLFGANG GESSL, ring, sterlingsilver, cubic zirkon, Stockholm 2009, stl 17 mm, vikt 16,2 g.

Utrop: 7 900 kr

WOLFGANG GESSL, ring, sterlingsilver, 18K guld, Stockholm 1994, stl 17 mm, vikt 13 g.

Utrop: 5 000 kr

WOLFGANG GESSL, ring, sterlingsilver, 18K guld, Stockholm 2009, stl 17 mm, vikt 10,2 g.

Utrop: 4 600 kr

WOLFGANG GESSL, ring, 18K guld/vitguld, vit opal 1,49 ct, Stockholm 2010, stl 16,5 mm, vikt 7,4 g.

Utrop: 17 800 kr