81 - 100 av 230
1...456...12 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 januari 2014

Klubbad för

SPORRONG, manschettknappar, mässing, vikt 18,1 g.

Utrop: 225 kr

SPORRONG, manschettknappar, mässing, vikt 17,4 g.

Utrop: 225 kr

Silver Soppslev

SOPPSLEV, silver, troligen Tyskland 1700-tal, längd 38 cm, vikt 229 g, visst slitage.

Utrop: 1 400 kr

RING, silver, stl 16,5 mm, vikt 7,1 g.

Utrop: 200 kr

COLLIER, bärnsten, längd 53 cm.

700 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, bärnsten, längd 64 cm.

800 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Opaler

OPAL, 5,39 ct, oval cabochon, färgspel i rött, grönt, orange och gult mot en beige-vit bakgrund.

Utrop: 800 kr

ARMBAND, sterlingsilver, syntetiska och äkta färgstenar, bredd 2,8 cm, längd 18 cm, vikt 73 g.

700 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, sterlingsilver, syntetiska och äkta färgstenar, diameter 4,6 cm, vikt 26,4 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

COLLIER, tumlade granater, ej lås, längd ca 56 cm, vikt 116,8 g.

Utrop: 375 kr

Ädelstenar Kvarts

RÖKKVARTS, ovalslipad, 97,65 ct, nagg på rondisten.

300 kr

Utrop: 325 kr

KEDJA, 18K guld, pansarlänk, längd 45 cm, vikt 8,1 g.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

ALTON, hänge, 18K guld, ägg, vikt 2,0 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

HÄNGE, 18K guld, tropp, hopp och kärlek, vikt 0,7 g.

Utrop: 275 kr

BROSCH, silver, markasiter.

100 kr

Utrop: 125 kr

BROSCH, silver, kvist, markasiter, odlade pärlor, ca 8,5 x 3 cm, vikt 13,1 g.

250 kr

Utrop: 250 kr

ENSTENSRING, 18K rodierat guld, briljantslipad diamant 0,22 ct enligt gravyr, ca TCa(L)/VS, stl 17,5 mm, vikt 2,4 g, slitna klor.

1 500 kr

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Safirer

GUL SAFIR, 2,70 ct

600 kr

Utrop: 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 3,4-7,2 mm, doserat, lås i silver med markasiter, längd 55 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

BOKMÄRKE, sterlingsilver, ren, längd 6,5 cm, vikt 7,9 g.

200 kr

Utrop: 225 kr