221 - 240 av 303
1...111213...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 november 2013

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 82 briljantslipade diamanter ca 1,66 ctv, ca TW-W/VS, längd 18,5 cm, vikt 7,7g.

Utrop: 17 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 15,25 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad diamant 1,13 ct, TCR(I)/VS1, HRD cert 08009171008, 6 prinsesslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 40 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5-7 mm, dubbelradigt, lås i 18K vitguld med 3 gammalslipade diamanter 1,14 ctv enligt gravyr, ca W(H)/P, längd 40 cm, den stora diamanten har en skada.

Utrop: 7 200 kr

ARMRING, 18K guld, 5 blå safirer, 4 gammalslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca W/SI-P, vikt 23,3 g, nagg på 3 safirer, vikt 23 g.

Utrop: 7 200 kr

VICTORIA CASAL, ring, 18K guld, malakit, pärlemor, vita stenar, stl 17,5 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 2 900 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 29 briljanter ca 0,90 ctv, ca W/VS, stl 17+ mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 6 000 kr

ARMRING, 18K gud/silver, 21 gammalslipade diamanter ca 1,80 ctv, 4 rosenstenar, ca W-CR/SI, 6 blå safirer, vikt 9,7 g, 1 diamant saknas, nagg på några diamanter, små bucklor på armringen.

9 300 kr

Utrop: 9 200 kr

BROSCH, 18K guld, rubiner, 1 briljantslipad diamant 3 åttkantslipade diamanter ca 0,06 ctv, vikt 12,2 g.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, rubiner, vikt 17,4 g, clips, etui.

Utrop: 4 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, turkoser, odlade pärlor ca 3,5-4 mm, 30 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W-TCr/SI-P, stift/clips, vikt 15,8 g, nagg på ett fåtal av diamanterna.

3 600 kr

Utrop: 3 600 kr

RING, 18K guld, cabochonslipad krysopras, stl 17 mm, svenska stämplar, vikt 4,8 g.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K guld, 6 blå safirer, 6 gammalslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca CA-LB/P2, stl 16+ mm, vikt 10,7 g, skador på stenarna.

Utrop: 2 900 kr

RING, 18K guld, carréslipad ametist, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, stl 16,5+ mm, svensk kontrollstämpel, vikt 4,4 g.

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad blå safir ca 2,50 ct, 37 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stl ca 17,5-18 mm, vikt 15,8 g.

Utrop: 19 600 kr

RING, 18K vitguld, hjärtslipad blå safir ca 1,20 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 6,5 g.

Utrop: 11 400 kr

RING, 18K guld, fantasisslipade citriner, stl 17 mm, vikt 13,2 g.

Utrop: 9 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca W/VS-SI, vikt 2,2 g.

3 800 kr

Utrop: 4 200 kr

RING, 18K guld, droppslipad rubin ca 1,00 ct, 24 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW(G)/VS, stl 17 mm, vikt 9,0 g.

Utrop: 13 600 kr

KEDJA, 18K guld, ankar, längd 52 cm, säkerhetskedja, vikt 99,6 g.

22 500 kr

Utrop: 22 000 kr