61 - 80 av 252
1...345...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 oktober 2013

Klubbad för

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Parsifal, Serie nr. V418639, Boett nr. 9440, damur, 27 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, integrerad originallänk, viklås cert, januari 2011, box, ytterkartong.

5 300 kr

Utrop: 4 900 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 266, Serie nr. 13279028, Ref nr. CK 2639, Boett nr. 2639-10, stål (staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, ca 1952, metallänk ej original.

2 300 kr

Utrop: 1 500 kr

CARTIER, Santos VLC, Cal 81, Boett nr. 8191221749, herrur, 32,5 mm, stål/guld, quartz, skadad urtavla, defekt, safirglas (skadat), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 0885, ca 1985.

Utrop: 4 400 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 057, Boett nr. 2415 / 658742CC, damur, 22 x 22 (30), mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas (skadat), skadad boett, läderband, viklås (defekt), ca 1990, cert. oktober 1999, box.

Utrop: 4 900 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Grantour, Cal ETA 7753, Serie nr. H954807, Ref nr. 20350N, Boett nr. 8220, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerat läderband, viklås, cert, juli 2012, box, ytterkartong.

Utrop: 14 000 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 2500, Verk nr. 84689935, Serie nr. 84689935, PIC nr. 212.30.41.20.04.001, Ref nr. SU 368.1637, Boett nr. 168.1637, herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, cert, april 2011, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1022/2010).

Utrop: 14 000 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 2500, Verk nr. 84583367, Serie nr. 84583367, PIC nr. 212.30.36.20.04.001, Ref nr. SU 368.1639, Boett nr. 168.1639, midsize, 36 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1502/824, cert, februari 2011, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 0298/2010).

Utrop: 13 000 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Grantour, Cal ETA 7753, Serie nr. H954408, Ref nr. 20350W, Boett nr. 8220, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerat läderband, viklås, cert, oktober 2012, box, ytterkartong.

Utrop: 14 000 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 2500, Verk nr. 84681139, Serie nr. 84681139, PIC nr. 212.30.36.20.04.001, Ref nr. SU 368.1638, Boett nr. 168.1638, midsize, 36 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1502/824, cert, augusti 2011, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 0300/2010).

Utrop: 13 000 kr

OMEGA, De Ville, Rattrapante, Chronometer, Cal 3612 (A), Verk nr. 78250455, Serie nr. 78250455, PIC nr. 4847.50.31, Ref nr. ST. 178.1703, Boett nr. 178.1703, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert, april 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 42 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Mille Miglia, Chronometer, "Tachymetre", Cal ETA 2894-2, Serie nr. 1758274, Ref nr. 168511-3001, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, gummiband, originalspänne, cert, oktober 2012, box, ytterkartong.

Utrop: 18 600 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, "Grand Prix de Monaco Historique", Chronometer, "Tachometer", Cal ETA 7750, Serie nr. 1496652, Ref nr. 168992-3031, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert, juli 2011, box, ytterkartong.

26 500 kr

Utrop: 27 000 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Lady Chronograph, Cal ETA 7753, Serie nr. H828909, Ref nr. 20310, Boett nr. 8220, kronograf, damur, 40 mm, stål, automatisk, datum, briljantkras och boett (xx st. TW/VVS, ctv), integrerat gummiband, viklås, cert, september 2013, box, ytterkartong.

Utrop: 25 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, "Grand Prix de Monaco Historique", Serie nr. 1527781, Ref nr. 168518-3001, kronograf, herrur, stål, quartz, analog/digital, safirglas, läderband, viklås, cert, juli 2012, box, ytterkartong.

Utrop: 17 000 kr

Klockor Breguet

BREGUET, Classic, Cal 502 SD, Serie nr. 0837, Ref nr. 5140 BB, Boett nr. 4798, herrur, 40,5 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, läderband, originalspänne, cert (ej komplett), ca 2003, box, ytterkartong,

Utrop: 69 000 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1456, Serie nr. 54206704, PIC nr. 1270.10.00, Ref nr. DB 795.1080, Boett nr. 795.1080.1, damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk (helstav), viklås, Ref nr. 6104/465.6, servad augusti 2012, ca 1993, box, ytterkartong.

Utrop: 5 900 kr

FICKUR, 48 mm, Boett nr. 23484, 18K guld, ankargång, vargtänder, innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1900.

Utrop: 5 400 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1111 (ETA 2892-2), Serie nr. 49514102, PIC nr. 1200.50.00, Ref nr. DB 368.1075, Boett nr. 368.1075, herrur, 35 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, glasbaksida, integrerad originallänk (helstav), viklås (skruv saknas), Ref nr. 1448/431.6, ca 1986.

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, Seamaster, Jubilee, Cal 1430, Serie nr. 49057599, PIC nr. 7910.31.01, Ref nr. BA 196.750, Boett nr. BA 196.750 MZ, herrur, 32,5 mm 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne, ca 1987, box (skadad).

Utrop: 4 500 kr

Klockor Revue Thommen

REVUE THOMMEN, Landmark, Ref nr. 5811001, herrur, 37 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, 24-timmarsvisning, läderband, originalspänne, ca 1995, box (skadad).

2 100 kr

Utrop: 1 900 kr