241 - 252 av 252
1...111213 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 oktober 2013

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116233, Serie nr. G028409, Cal 3135, Verk nr. 3 3325724, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 72203-E7M/RS, cert, augusti 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 47 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Classic, Cal SS G1 (ETA 2824-2), Serie nr. 208, Boett nr. 208/MMXI, herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert, september 2012, box, ytterkartong.

Utrop: 9 900 kr

CARTIER, Pasha, Cal 053, Serie nr. R 40308624, kronograf, herrur, 38,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerat läderband, viklås, ca 1994.

Utrop: 16 000 kr

CARTIER, Panthère Ronde, Cal 87.06, Serie nr. 000592, Ref nr. W35006B602, Boett nr. 118.000 R, herrur, 32,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk i stål/guld (2-radig), viklås, ca 1990, box, ytterkartong.

Utrop: 13 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, SWISS-T<25), Chronometer, Ref nr. 16613, Serie nr. E610197, Cal 3135, Verk nr. 5958378, Boett nr. 16610, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93153.18-P2/401 B, cert (ej komplett), ca 1991, box, ytterkartong.

35 000 kr

Utrop: 33 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, Chronometer, Ref nr. 16523, Serie nr. X506096, Cal 4030, Verk nr. 64275, Boett nr. 16500, kronograf, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, diamanturtavla (8 st. 8/8), skadad urtavla, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78393-S5/403, cert, oktober 1993, box, ytterkartong.

Utrop: 69 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16220, Serie nr. X425775, Cal 3135, Verk nr. 6264402, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (skadat), datum, skadad urtavla, Jubileelänk (2002), viklås, Ref nr. 62510H-DT7/555 B, ca 1991.

14 000 kr

Utrop: 15 000 kr

EXAKT, fickur, 49 mm, Boett nr. 2486670, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, ca 1935, läderpåse.

Utrop: 2 500 kr

Klockor Gucci

GUCCI, herrur, 32 mm, Serie nr. 0141059, Ref nr. 9000 M, bicolour, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, längd 190 mm, ca 1993.

Utrop: 1 200 kr

LONGINES, Conquest, Boett nr. 21220536, damur, 24 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk (skadad), viklås, Ref nr. ca 1990.

Utrop: 1 400 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 25,5 mm, Serie nr. 0157451, Ref nr. 9000 L, bicolour, quartz, mineralglas, datum, integrerad originallänk, längd 165 mm, ca 1993.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

FICKUR, 44 mm, Boet nr. 270870, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900.

Utrop: 2 000 kr