561 - 580 av 1 323
1...282930...67 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 oktober 2013

Klubbad för

Vas, kristall, Orrefors, höjd 15,5cm

200 kr

Utrop: 50 kr

Skål, kristall, Orrefors höjd 9cm

175 kr

Utrop: 50 kr

Färglitografier 5st Lars Norrman, nr 156/300, i Vattenfallsmapp

225 kr

Utrop: 50 kr

Färglitografier 5st Lars Norrman nr 152/300, i Vattenfallsmapp

225 kr

Utrop: 50 kr

Grafiskt tryck Salvador Dalí 126/300 40X59cm, inramat, skadad ram

3 600 kr

Utrop: 500 kr

Grafiskt tryck, Salvador Dalí, 54/125, 54X42,5cm, inramat, repig ram

950 kr

Utrop: 500 kr

Grafiskt tryck, Salvador Dalí, 39X31,5cm, inramat, repig ram

3 100 kr

Utrop: 500 kr

Grafiskt tryck, Picasso, 25X32cm, inramat

800 kr

Utrop: 500 kr

Konst Litografier

Färglitografi , signerad Peter Dahl "Modelltecknaren" 60x42cm, inramad, kantstött ram

425 kr

Utrop: 500 kr

Konst Litografier

Färglitografi signerad Sven Erixson ca a42x46cm, inramad, kantstött ram

650 kr

Utrop: 500 kr

Målning i blanteknik signerad Olfsson (Pierre) ca 25 x 22 cm, inramad, kantstött ram

4 100 kr

Utrop: 4 800 kr

Konst Fotografi

Fotografi sign Ewa Rudling (f 1936), mansporträtt, 29,5X19,5cm, inramat

1 000 kr

Utrop: 50 kr

Konst Fotografi

Fotografi, signerat Ewa Rudling ( f 1936), mansporträtt, 19,5X29,5cm, inramat

900 kr

Utrop: 50 kr

Färglitografi, signerad Sowa +Reiser, 89/500, inramad

450 kr

Utrop: 50 kr

Oljemålning på pannå, signerad H Larsson 1997 "Byväg", 21xca14,5cm , förgylld ram

225 kr

Utrop: 50 kr

Litografi ,signerad Nowak 1975, inramad, kantstött ram

75 kr

Utrop: 50 kr

Bok, Carl Fredrik Reuterswärd "Mes autres moi", med 1 litografi av CFR 97/250, i fläckigt pappetui

375 kr

Utrop: 50 kr

Skål, Rörstrand, signerad Stålhane, 19x31cm, med intyg

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Skål, Kosta Boda, signerad Kjell Engman, modell Swing, höjd 20cm

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Ytterkruka, Rörstrand, signerad Stålhane, höjd 22cm

425 kr

Utrop: 500 kr