Avslutad | Pant – Tisdag 10 september 2013
Herrur Omega Constellation Automatic Chronometer, stål, äldre modell, trasig- ur går ej, sekundvisare saknas, läderband.
Visa varaKlockor Arsenal
Herrur Arsenal Genève manuell, stål, plastglas repigt, läderband. nr: 393067
Visa varaKlockor Casio
Herrur Casio Q stål, dag & datum, med länk, nr: MTP-1239, batteri slut.
Visa varaParti Guld
Herrur Omega manuell med datum, 18K boett trasig - boettlock löst (uret går bra). länk metall, graverad baksida.
Visa varaMattor Övrigt
Orentalisk gångmatta 296x108, Turkmenh, svart/röd/vit, någon slitage. OBS: Varan visas ej.
Mattor Övrigt
Orientaliska mattor 2 bönemattor,65x63 cm samt 76x58. Framstår som nya. OBS: Varan visas ej.
Mattor Övrigt
Orientaliska matta, gångmatta, beige botten med brunröd inramning, skador/fläckar finnes. OBS: Varan visas ej.
Digitalkamerahus, Nikon D80, serienummer 4206946 (ej axelräm) , med minneskort 4GB samt laddare (ej kabel), i kameraväska Samsonite.
Teleobjektiv, Sigma DG 150-500 mm 1:5-6,3, serienummer 13040878, passar Nikon, i orignalväska, skick och funktion som ny.
Digitalkamera, Canon EOS 1000D, serienummer 2150419183, med 35-70 mm 1:3,5-4,5, med laddare i Lowepro-väska. Rem till kameran saknas.
Kuriosa Leksaker
Märklin, elektriskt lok BR 119, (39131) i orginalkartong. Fint skick på lok, nötskador på kartongen.
Musikinstrument Tillbehör
Gitarrförstärkare, VOX AC15CC1, serienummer AC15003556, någon stötskada på baksida, fungerar vid enklare test, ljudet "sprakar" något, ser fin ut.
Orrefors 3 st Vicke Lindstrand, modell Stella Polaris (askfat Ø14 cm, blomvas H 14,5 cm, ljushållare H 9 cm). Repor på undersidorna.
Objektiv, Canon EF 35-70 mm 1:3,5-4,5, knapp för AF/M, serienummer UB0301, okej skick, med filter, saknar dock linsskydd.
Visa varaElektronik Kameror
Objektiv, Canon EF 35-70 mm 1:3,5-4,5 A, serienummer UD0908, UV-filter Proline, ej linsskydd, i okej skick
Visa varaElektronik Kameror
Objektiv, Canon EFS 18-55 mm 1:3,5-5,6 med AF/MF knapp, serienummer 89300867, linsskydd Nikon, i okej skick.