441 - 460 av 473
1...222324 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 september 2013

Klubbad för

COLLIER, sterlingsilver, Polen, längd 48 cm, vikt 37,2 g.

250 kr

Utrop: 250 kr

BROSCH/HÄNGE, ARMRING, gulmetall och granater, diameter 4,8 cm samt 5,8 cm, en sten skadad, ett par stenar med nagg.

600 kr

Utrop: 700 kr

BROSCH, silver, markasiter, hästhuvud, längd 3,4 cm.

175 kr

Utrop: 200 kr

RING, sterling silver, snidad jade, stl 16 mm, justerbar storlek.

375 kr

Utrop: 200 kr

RING, 14K guld, turkos, stl 15,75 mm, vikt 8 g.

Utrop: 1 300 kr

COLLIER, silver, blå kalcedon, Stockholm 1956, diameter 10,5 cm, liten storlek, vikt 27,3 g.

375 kr

Utrop: 225 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,15 ct enligt gravyr, ca W/VS, MGAB Uppsala stl 15,5 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K guld, droppslipad ametist, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, ca W/SI, stl 16,25 mm, vikt 1,9 g.

650 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE, 18K guld, bricka, diameter 1,5 cm, vikt 1,1 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, mussla med fastvuxen pärla svart plastlina, 40 cm hänge o spänne i metall

150 kr

Utrop: 200 kr

HÄNGE, odlad pärla fastvuxen i snäckskalet svart lina 40 cm

Utrop: 200 kr

RAGUSKED, silver, KC Hermann, Köpenhamn 1918, jugend, längd ca 27,5 cm vikt 92,1 g.

Utrop: 1 035 kr

TÅRTSPADE, silver, Prahl, Köpenhamn 1871, längd 30 cm, modell gammal dansk, vikt 160,5 g.

Utrop: 1 700 kr

Silver Soppslev

SOPPSLEV, silver, Ryssland, 1880-tal, spatelformat skaft, invändigt förgylld skopa, längd ca 29,5 cm, vikt 161,2 g.

Utrop: 2 800 kr

Silver Soppslev

SOPPSLEV, EA Körsner, Falun 1801, modell gammalsvensk, gravyr, längd 37 cm, vikt 227,6 g.

Utrop: 3 400 kr

Silver Soppslev

SOPPSLEV, silver, CH Danzinger, Tyskland ca 1900, spatelformat skaft, längd ca 35 cm, vikt 182,4 g.

Utrop: 2 000 kr

Silver Soppslev

SOPPSLEV, silver, Jörgen Jensen, Stockholm 1933, längd 39 cm, vikt 206,8 g.

Utrop: 2 500 kr

Silver Soppslev

SOPPSLEV, silver, William Lyon, Göteborg 1858, skaft med vinrankor i relief, skopa invändigt förgylld, längd ca 37 cm, vikt 129,4 g.

Utrop: 2 700 kr

Silver Soppslev

SOPPSLEV, silver, Danmark 1936, jugend, längd 34 cm, vikt 208,5 g.

Utrop: 2 100 kr

SOPPSLEV, silver, benskaft, Melchior Faust, Göteborg 1797, gravyr, lagning, längd ca 35 cm, vikt ca 71 g.

Utrop: 1 800 kr