361 - 380 av 473
1...181920...24 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 september 2013

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,17 ct, ca TW(F)/VS, stl 17,25 mm, vikt 1,9 g.

Utrop: 1 600 kr

ARMRING, silver, svart emalj, orientaliska pärlor, antik, diameter 5,6 cm, emajskador.

325 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, sterling silver, längd 20 cm, vikt 40,5 g.

375 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 5,9 mm odlad pärla, 7 diamanter ca 0,04 ctv, Veneziakedja 41 cm, vikt 4,2 g.

Utrop: 1 300 kr

COLLIER, silver, längd 42 cm, Alton, Falköping 1957, vikt 16,6 g.

300 kr

Utrop: 250 kr

4 BROSCHER, silver, filigran, totalvikt 40,1 g.

300 kr

Utrop: 325 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, droppslipad, 1,12 ct, IGI certifikat 1L131187, förseglad.

800 kr

Utrop: 900 kr

COLLIER, silver, 3 st ametister, längd 38,5 cm, vikt 2,7 g.

450 kr

Utrop: 450 kr

ARMBAND OCH HÄNGE förgyllt silver, blå och vit emalj, hjärtan, längd 15 cm resp. 1,5 cm, danskstämplat armband, tot. vikt 9,6 g.

900 kr

Utrop: 125 kr

GEORG JENSEN, Hänge/kedja förgylld brons, spegel, Ole Bent Pedersen, 1980-tal, ca 57cm, kedja doublé, totalvikt 28,5 g.

Utrop: 550 kr

TÅRTSPADE, silver, blad i stål, Finland, längd 22 cm, vikt 93,9 g.

325 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, ca 4,50-7,70 mm, off round, längd 53 cm, lås i silver.

Utrop: 750 kr

HÄNGE, 14K guld, snidad rosa korall, filigran, längd 3,7 cm, vikt 2 g, tennlödning.

500 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,32 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,3 g, gravyr.

2 100 kr

Utrop: 1 700 kr

Accessoarer Tändare

CARTIER, tändare, metall, refnr c72760, höjd 6 cm, stift fungerar ej.

400 kr

Utrop: 450 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, Kultateollisuus Ky Turku 2000, höjd 8 cm, vikt 301,9 g, fylld botten, originalask.

Utrop: 800 kr

RING, 14K guld, trappslipad rökkvarts, stl 17,75 mm, vikt 11,6 g, nagg.

Utrop: 2 000 kr

PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade sötvattenspärlor ca 6 mm, längd 45 cm, lås 14K vitguld, blå safir, åttkantslipade diamanter 0,025 ctv.

Utrop: 700 kr

ARMBAND, förgyllt silver, caméer, filigran, längd 18,5 cm, vikt 17,3 g, mindre skada.

425 kr

Utrop: 200 kr

Accessoarer Pennor

PARKER, Duofold, kulspetspenna, svart, delvis förgylld, originaletui, ytterbox.

Utrop: 500 kr