281 - 300 av 473
1...141516...24 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 september 2013

Klubbad för

COLLIER, granater, lås i gulmetall, längd 42 cm.

150 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, stav med 12 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW-W/VS-SI, kedja 40 cm, höjd 1,5 cm, vikt 2,6 g.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,14 ct enligt gravyr, ca W(H)/SI, stl 17,5 mm, vikt 1,9 g.

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K vitguld, odlad pärla ca 5,1 mm, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca TW-W/VS, Finland 1970, stl 17 mm, vikt 2,6 g, en diamant med mindre skada, gravyr.

Utrop: 800 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, Meisterstück, stiftpenna, förgylld metall, svart, längd 14 cm.

1 000 kr

Utrop: 700 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, Meisterstück, kulspetspenna, förgylld metall, svart, längd 14 cm.

1 000 kr

Utrop: 700 kr

RING, 23K/18K guld, halvpärla, runda fasetterade ametister, stl 17 mm, vikt 4,6 g, nagg på ametister.

Utrop: 1 600 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, 5 fasetterade citriner, tre hängande kläppar, kedjans längd 42 cm, hängets längd 4 cm, svenska stämplar, vikt totalt 4,6 g.

1 300 kr

Utrop: 1 300 kr

SKÅL, silver, rocaillmönster i relief, höjd 6,5 cm, diameter 11,5 cm, utländska stämplar, vikt 137,4 g.

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, lapis lazuli, stift, vikt 1,7 g.

450 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, turkos, stl 17,5 mm, vikt 1,2 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, stift, vikt 0,8 g.

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljanter ca 0,01 ctv, ca W/VS, stift, vikt 2 g.

Utrop: 650 kr

RING, 18K guld, åttkantslipad diamant ca 0,01 ct, ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 1,1 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor ca 7,5 mm, stift, vikt 1,4 g.

375 kr

Utrop: 375 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, längd 2,5 cm, vikt 1,4 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, 18K guld, diameter 1,5 cm, vikt 1,0 g.

Utrop: 350 kr

HÄNGE, 18K guld, kors, längd 2,5 cm, vikt 0,8 g.

Utrop: 275 kr

HÄNGE, 18K guld, ankare, längd 2,5 cm, vikt 1,3 g.

Utrop: 450 kr

HÄNGE, 18K guld, sax, längd 2,5 cm, vikt 0,6 g.

Utrop: 275 kr