661 - 680 av 1 703
1...333435...86 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 30 juli 2013

Klubbad för

Kanna med lock, i koppar, Ø16x17, 17cm

25 kr

Utrop: 75 kr

Figurin Rosenthale Flicka med nallebjörnar

350 kr

Utrop: 125 kr

Figurin Bing & Gröndahl Pojke med katt och grötfat

275 kr

Utrop: 125 kr

Figurin Bing & Gröndahl Flicka med katt

150 kr

Utrop: 125 kr

Figurin Royal Copenhagen, sittande katt

375 kr

Utrop: 125 kr

Figurin Royal Copenhagen, katt leker med svans

325 kr

Utrop: 125 kr

Målning, Bert Håge Häverö, grafiskt tryck, "Östermalmshallen", 45x53cm, nr 54/375, oramad i tub

650 kr

Utrop: 375 kr

Oljemålning med picassoinspirerat motiv, okänd konstnär, oläslig signatur, 72x59cm, med förgylld träram

400 kr

Utrop: 225 kr

Ölglas 5st Lasse Åberg modell Mussaka 40cl höjd 22cm i originalkartonger

375 kr

Utrop: 375 kr

Konst Tryck

Tavla Linnetryck Gocken Jobs 52,5cmX73cm

75 kr

Utrop: 100 kr

Konst Skulpturer

Bricka Meissen ca.40x41cm, 118/133 rokokostil, ca. 1860-1924

Konst Skulpturer

Stekfat Kina Qianlong, ca.31x23cm

Målning Inge Lindstedt "Linnégatan", inramad, olja på pannå, 40cmX32cm

2 100 kr

Utrop: 325 kr

Parti guld 18K 3,5g defekt/graverat

Utrop: 800 kr

Målning Claes Caspersson, olja på duk, 38cmX46cm, inramad

250 kr

Utrop: 425 kr

Målning G.W, olja på duk, blomsterstilleben, inramad, ramen smått skadad, 54cmX50cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Bestick 36st S830 1815,1g, bordsgafflar 12st, bordskedar 12st, bordsknivar 12st, Chippendale, i etui

5 700 kr

Utrop: 5 500 kr

Keramikfat Rörstrand Charlotte Hamilton, djupt, 38cm i diameter, 10cm hög

325 kr

Utrop: 225 kr

Glasfat, Göran Wärff Kosta Boda, 32/60 limited edition ca.40x49cm, höjd 8,5cm

1 800 kr

Utrop: 1 200 kr

Köksburkar 8st Gustavsberg Wilhelm Kåge Pyro tre lock saknas, ett lock limmat, ett trälock skadat

175 kr

Utrop: 225 kr