301 - 320 av 335
1...151617 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juni 2013

Klubbad för

ALLIANSRING, 14K rodierat guld, 4 rubiner, 2 skadade, 3 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,0 g.

850 kr

Utrop: 900 kr

SNUSDOSA, silver, invändigt förgylld, ca 1950, importstämplar, 9x5 cm, vikt 63,2 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade rubiner ca 0,80 ctv, stift, vikt 1,7 g.

Utrop: 3 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade rubiner ca 0,70 ctv, stift, vikt 1,7 g.

Utrop: 2 800 kr

WA BOLIN, 6 st skedar, silver, längd 17,8 cm, vikt 262 g, gravyr Lde.

Utrop: 1 500 kr

2 SKEDAR, silver, K Andersson Stockholm 1925, längd 16,5 cm, vikt 66,8 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

6 KAFFESKEDAR, silver, GAB Stockholm 1912, vikt 87,4 g, gravyr,

400 kr

Utrop: 450 kr

12 TESKEDAR, silver, längd 12,8 cm, vikt 226 g, gravyr A G.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 odlade pärlor ca 7,0 mm, 2 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/VS, vikt 2,8 g.

Utrop: 1 300 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 briljanter 0,27 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17,75 mm, vikt 3,5 g

1 300 kr

Utrop: 1 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,25 ctv ca TW/SI, stift, 1,4 g, en snurrebuss i silver.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K rodierat guld, ovalslipad rubin ca 0,50 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W/SI-P, stl 17 mm, vikt 3,7 g, gravyr, nagg på en diamant och rubinen.

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 14K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca Cr(J)/P, stl 16,75 mm, vikt 1,9 g.

1 800 kr

Utrop: 1 700 kr

ARMRING, förgyllt silver, granater, diameter 6,3 cm, säkerhetskedja, vikt 34 g.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

RING, förgyllt silver, granater, stl 18 mm

425 kr

Utrop: 375 kr

RING, förgyllt silver, granater, stl 17,75 mm.

750 kr

Utrop: 375 kr

RING, förgyllt silver, granater, stl 17 mm.

400 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, förgyllt silver, granater, 3 x 2,1 cm.

275 kr

Utrop: 225 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 3,0-7,5 mm, doserat, lås i silve odlad pärla, längd 45 cm.

400 kr

Utrop: 350 kr

RING, silver, blå kalcedon, stl 17,75 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 175 kr