201 - 220 av 1 335
1...101112...67 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 25 juni 2013

Klubbad för

Glasburk med metallock Holmegaard, bruksslitage på locket, Øca12cm.

75 kr

Utrop: 100 kr

Vinglas Skrufs glasbruk, bemålad dekor, höjd ca 23cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Vinglas Bergdala glasbruk höjd 23cm

25 kr

Utrop: 75 kr

Parfymflaska i glas och metall, metallen sitter löst på glaset, något skadad, höjd ca16cm

500 kr

Utrop: 75 kr

Vaser 2st Skrufs glasbruk, målad dekor, höjd 12cm respektive 19cm

25 kr

Utrop: 75 kr

Målning på pannå, signerad Kenneth Howard, motiv "Pippins" 15x20cm

125 kr

Utrop: 100 kr

Målning olja på pannå, signerad Kenneth Howard, motiv "Santa Rossa Plums", 17x22cm

125 kr

Utrop: 100 kr

Snapsglas 2st, Orrefors, modell Nobel, design Gunnar Cyren, höjd ca 165mm, i originalkartong.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Glasvas Orrefors, Ariel signerad Ingeborg Lundin 12-88 med certifikat från Orrefors, serienummer 9577-15, höjd 17cm Ø13cm

11 000 kr

Utrop: 6 100 kr

Accessoarer 3st Louis Vuitton monogram canvas, Väska 27x30cm reglerbara axelband med två mindre fack inuti, slitet foder med fläckar. Necessär 10x17cm skadad dragkedja, sliten. Korthållare 10x10,5cm skadad, med fläckar, plastfickor skadade.

2 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Ring, graverad 18K 4,5g

Utrop: 1 200 kr

Halskedja, Ankar Silver 51cm 108,6g

475 kr

Utrop: 600 kr

Parti guld, skadat 18K 2,9g

Utrop: 800 kr

Halskedja, doserad Bismarck 18K 41,5cm 5,5g

Utrop: 1 500 kr

Hänge, skadat 18K 1,9g

Utrop: 475 kr

Parti guld, skadat 18K 6,8g

Utrop: 1 800 kr

Armband, Pansar 14K 21,5cm 4,0g

Utrop: 800 kr

Örhängen, ett par med vita stenar 18K 0,6g

150 kr

Utrop: 175 kr

Örhänge, ett udda skadat 18K 0,2g

25 kr

Utrop: 75 kr

Hänge, med camé 18K 0,5g

125 kr

Utrop: 150 kr