Avslutad | Pant – Tisdag 9 april 2013
Klubbad för
Brosch, okänt material, med pärlor och markasiter (pärlor skadade och några markasiter saknas)
Oljemålning, signerad M. Lorentzon 17,5x14,5cm, "Magic" förgylld ram, skadad, dedication på baksidan
Oljemålning signerad M. Lorentzon, 32,5x40,5cm, "Näckrosor" i förgylld ram skadad, dedikation på baksidan, målningen på väg att lossna från ramen