61 - 80 av 229
1...345...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 9 februari 2013

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 49 briljantslipade diamanter ca 8,60 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, längd 18,3 cm, engelska stämplar, vikt 13,4 g.

Utrop: 88 000 kr

WIWEN NILSSON, armring, sterlingsilver, bergkristall, slitna fasettkanter, signerad Wiwen Nilsson, stämplad AN, Lund 1950, längd ca 17 cm, vikt 35,2 g. (d)

11 000 kr

Utrop: 6 900 kr

RAUFF, ring, sterlingsilver, hjärtan, nagg, stl 16,75 mm, vikt 7,4 g.

Utrop: 275 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW(G)/P, höjd 1,5 cm, vikt 5,8 g, stift.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/VS, två rörliga briljantslipade diamanter bakom glas, vikt 8,6 g, stift.

4 900 kr

Utrop: 4 800 kr

REY URBAN, stel collier, sterlingsilver, Stockholm 1991, vikt 159,8 g.

2 000 kr

Utrop: 1 900 kr

PIAGET, örhängen, Possession, 18K guld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ca TW/VS, vikt 20,5 g, stift/clips, certifikat, originaletui.

13 200 kr

Utrop: 11 400 kr

GEORG JENSEN, ring, 4 delar, Fusion, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter, design Nina Koppel, stl ca 17,75 mm, vikt 21,5 g, originaletui.

13 200 kr

Utrop: 11 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 8 prinsesslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/VS, stift, vikt 1,7 g.

2 000 kr

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 akvamariner, vikt 7,4 g, huggies.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

COLLIER, 18K vitguld, 124 briljantslipade diamanter, ca 11,20 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI-P1, längd 41cm, vikt 34,5 g.

Utrop: 110 000 kr

CARTIER, slät ring, platina, serienr HY2195, stl 17,25 mm, vikt 2,6 g, originaletui, ytterbox, cert.

2 900 kr

Utrop: 3 100 kr

HÄNGE, 18K guld, ametist, vikt 2,9 g.

1 300 kr

Utrop: 1 300 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter 0,05 ctv enligt gravyr, stl 17,25 mm, vikt 8,1 g.

Utrop: 5 300 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 1,46 ctv, ca TCa-Ca(L-M)/VS-SI, stift, vikt 1,8 g.

Utrop: 18 000 kr

Ädelstenar Kvarts

3 LIMEKVARTS, 22,68 ctv, fantasislipade.

Utrop: 1 200 kr

Ädelstenar Kvarts

PRASIOLIT, 17,99 ct, trappslipad, nagg.

Utrop: 900 kr

SANDBERG, enstensring, Belle R10105, 18K guld/vitguld, brungul briljant ca 0,48 ct, nagg på rondisten, stl 15,75 mm, vikt 7,6 g.

9 900 kr

Utrop: 11 200 kr

RING, 18K rodierat guld, 31 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca Ca/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 7,4 g.

Utrop: 3 300 kr

Smycken Slät ring

SLÄT RING, 18K guld, bredd ca 6 mm, stl 19,0 mm, vikt 7,8 g.

Utrop: 2 400 kr