421 - 440 av 1 766
1...212223...89 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 17 januari 2013

Klubbad för

Herrur Tissot T362/462 quartz/går ej 20cm

Utrop: 1 300 kr

Figurin Germany H14cm

Vas Alka Germany H18cm

100 kr

Utrop: 150 kr

Färglitografi Lisa Rydberg 3/20 titel: Landgörst Dröm 57x38cm

400 kr

Utrop: 500 kr

Teservis B&G Denmark no486 11 Koppar/tre naggade med 10 Fat Ø15,2cm Eschenbach Bavaria-Germany 1 Sockerskål med lock 1 Gräddkanna

1 400 kr

Utrop: 900 kr

Kaffeservis Rörstrand Ostindia 11 Assietter Ø17,8cm vissa 2:a sortering några med nagg 4 Kaffekoppar med 6 Fat Ø13,2cm 1 Gräddkanna 1 Sockerskål med lock 1 Serveringsfat L18cm B14,7cm

950 kr

Utrop: 900 kr

Samekniv Lisakki Järvenpää i stål med trä/metallhandtag i läderfodral

400 kr

Utrop: 325 kr

Vas Ulrica Hydman-Vallien"Open minds" med träsockel H32cm

950 kr

Utrop: 950 kr

Glasfigurer 3st Mats Jonasson "Kvinnokroppar" olika färger H10,5cm

700 kr

Utrop: 850 kr

Skulptur Gäddleken Clarence Blum H20cm i brons på sockel

1 600 kr

Utrop: 750 kr

Karaffer 2st en plopp saknas 3 Vaser två naggade 5 Snapsglas allt i glas

150 kr

Utrop: 100 kr

Bordsskedar 3st 183mm Rosenholm

750 kr

Utrop: 600 kr

Ljuslykta silver H15,5cm 363,9g

2 100 kr

Utrop: 1 900 kr

Silverbägare 4st graverade 217,3g

900 kr

Utrop: 1 200 kr

Kaffekanna silver H22cm 749,4g

3 500 kr

Utrop: 3 700 kr

Ring 18K Ø17 1g

Utrop: 400 kr

Div Bestick Rosenholm 407,4g Bordskniv 200mm Desskniv 165mm Bordsgaffel 182mm Dessgaffel 150mm 4st Bordsskedar 182mm 6 Kaffeskedar 121mm

1 600 kr

Utrop: 2 100 kr

Div skedar 4st silver 72,7g 147mm /116mm /2x106mm

250 kr

Utrop: 325 kr

Halskedja Venezia 42,5cm Berlock med stenar 18K 3,4g

Utrop: 1 200 kr

Bordsbestick 9 Gafflar 180mm 9 Skedar 182mm modell Chippendale i askar silver

Utrop: 3 600 kr