321 - 340 av 412
1...161718...21 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 februari 2013

Klubbad för

Accessoarer Pennor

PARKER, pennor, 2 st, mod 75, silver, förgyllda detaljer, stiftpenna, reservoarpenna, stift 14K guld.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 14K guld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,57 ctv, ca W-TCr/SI-P, stl 15,5 5 mm, nagg på några stenar, vikt 3,5 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, 12 rubiner, 3 rubiner skadade, kransen går av ta av, vikt 1,6 g, ej snurrebussar.

500 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, granater, skruv, längd 3,4 cm, limmat.

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld/silver, fasetterad blå safir, 4 rosenstenar, stl 17,25 vikt 3,4 g, safiren har slitna fasettkanter.

Utrop: 1 000 kr

COLLIER, silver, 22 cabochonslipade blå glasstenar, längd 40 cm, Mattson& Olsson, Malmö 1966, vikt 38,1 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld/silver, halv flodpärla, rosenstenar, stl 17 mm, Stockholm 1910, vikt 2,3 g, två rosenstenar saknas.

950 kr

Utrop: 1 000 kr

DRÄKTBROSCH, förgyllt silver, filigran, 4,5 x 8,5 cm, Sverige, vikt 9,8 g.

Utrop: 400 kr

RING, 18K guld, rodierat, 29 briljanter 0,50 ctv, ca W-TCape(H-L)/SI-P, 2 stenar skadade, 2 stenar med nagg, vikt 5,5 g, stl 16,5 mm.

Utrop: 1 900 kr

RING, 14K vitguld, 3 briljanter 0,15 ctv, ca W/VVS-VS, vikt 5,9 g, stl 19,25 mm.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, mabépärlor ca 17,4 mm, stift/clips, vikt 7,5 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 14K vitguld, onyx med 1927 i silver, vikt 2 g, stl 18 mm.

Utrop: 500 kr

COLLIER, 18K vitguld, 3 diamanter ca 0,03 ctv, vikt 6,1 g, längd 38 cm.

1 900 kr

Utrop: 2 200 kr

COLLIER, förgylld metall, granater, längd 42 cm, säkerhetskedja.

850 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, silver, granater och markasiter, längd 45 cm.

200 kr

Utrop: 250 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld/rodierat guld, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca W/P, längd 42 cm, vikt 2,6 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld/rodierat guld, 3 briljantslipade diamanter 0,07 ctv enligt gravyr, ca W/P, hjärta, längd 42 cm, vikt 5,2 g, hack i länken i närheten av låset.

Utrop: 1 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenpärlor ca 5,8 x 7,5 mm, lås i vitmetall, strass, längd 42 cm.

Utrop: 150 kr

PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade barocka pärlor ca 6,0-9,5 mm, doserat, lås, silver, odlade pärlor, gröna glasstenar, längd 40 cm.

500 kr

Utrop: 600 kr

SMYCKESET, collier, armband, örhängen, sterling silver, svarta stenar, vikt 75 g totalt, längd 46 cm och 19 cm, krokar.

Utrop: 550 kr