401 - 412 av 412
1...192021 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 februari 2013

Klubbad för

PARFYMFLASKA, glas, målad med ett kinesiskt motiv, höjd 76 mm, vikt 61,8 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Dunhill

350 kr

Utrop: 250 kr

BORGILA, brevkniv, sigill, silver, ebenholts, Stockholm 1930-tal, längd 12,3 cm, total vikt 71,8 g.

1 300 kr

Utrop: 600 kr

HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, bärnsten, silke, lås silver, längd 46 cm, höjd 6 cm, vikt 58,7 g.

550 kr

Utrop: 250 kr

LÖFMAN, bägare, silver, MGAB, Uppsala 1978, höjd 5,4 cm, vikt 66,9 g.

Utrop: 600 kr

HÄNGE, 14K vitguld, odlad Tahitipärla ca 10,0 mm, vikt 1,9 g.

850 kr

Utrop: 900 kr

RÅTTSVANSSKED, silver, åldermansranka, Stockholm 1763, längd 21,5 cm, vikt 43,4 g.

1 700 kr

Utrop: 350 kr

SALTKAR, silver, oktagonal, invändigt förgylld, Hallberg Stockholm 1912, höjd 4 cm vikt 34,2 g.

275 kr

Utrop: 250 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver, vit sten, Alton Falköping, vikt 9 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver, importstämplar, vikt 10,9 g.

Utrop: 250 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver, onyx, importstämplar, vikt 15,9 g.

Utrop: 250 kr

RING, silver, granat, indisk pojke, England London 1900-tal, stl 18,75 mm, vikt 42,9 g.

1 400 kr

Utrop: 500 kr