Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 februari 2013
Klubbad för
BORGILA, brevkniv, sigill, silver, ebenholts, Stockholm 1930-tal, längd 12,3 cm, total vikt 71,8 g.
HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, bärnsten, silke, lås silver, längd 46 cm, höjd 6 cm, vikt 58,7 g.
SALTKAR, silver, oktagonal, invändigt förgylld, Hallberg Stockholm 1912, höjd 4 cm vikt 34,2 g.