781 - 800 av 1 376
1...394041...69 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 27 december 2012

Klubbad för

Kosta Boda Vas, H:17cm, Ø15cm, signerad K. Engman och numrerad 49511.

250 kr

Utrop: 375 kr

Kosta Boda 3st Glas på fot, Artist Collection, höjd 16cm, signerad B. Vallien och numrerade: 99695, 99694 och 99694

650 kr

Utrop: 1 300 kr

Kosta Boda Skål på fot, H:21,5cm, Ø25cm, sign. Kjell Engman och numrerad 59610.

750 kr

Utrop: 750 kr

Ett par ljusstakar i marmor och okänd metall, H: ca 30cm Ø ca 12cm.

225 kr

Utrop: 75 kr

Vas i kristall, H:18,5cm Ø12,5cm

100 kr

Utrop: 75 kr

Vas i kristall, H:18,5cm Ø11,5cm

75 kr

Utrop: 75 kr

Nachtmann Kandelaber i kristall, 5 armar H:28cm B:14,5cm

450 kr

Utrop: 275 kr

Orrefors Skål i kristall, H:12cm Ø22cm, repa inne i skål.

200 kr

Utrop: 150 kr

Skål Orrefors, H:8,5cm B:14,5cm, små repor.

100 kr

Utrop: 125 kr

3st Vinglas, nagg på ett glas, H:17cm Ø7,5cm

50 kr

Utrop: 75 kr

4st Glas på fot, små nagg H:13cm Ø6cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Kosta Boda, Glasskulptur, båt på stativ, signerad B. Vallien och numrerad 8BVAAT949009/1000

1 700 kr

Utrop: 400 kr

Skål Orrefors, H:10cm Ø18cm

175 kr

Utrop: 150 kr

Skål Orrefors, H:9cm Ø17cm

275 kr

Utrop: 150 kr

3st Vinglas med motiv, H: 18,5cm Ø5,5cm

75 kr

Utrop: 75 kr

6st Bordsgafflar, 6st Bordsknivar, 6st Bordsskedar, 6st Dessertgafflar, 6st Teskedar, 6st Dessertknivar, 2st Smörknivar, 1st Tårtspade, 1st Sillgaffel, 1st Syltsked, 1st Karamellsked, 1st Serveringsked, 1st Fiskkniv, 1st Soppslev, 1 Serveringsgaffel.

1 900 kr

Utrop: 550 kr

Kaffekanna, H: ca 29cm graverad, stötskador, i silver 820g

3 400 kr

Utrop: 3 900 kr

Kakfat, H: ca 18cm B: ca 18cm graverad, i silver 288g

1 800 kr

Utrop: 1 300 kr

Fruktfat, H: ca 26cm B: ca 29cm graverad, i silver 768g

3 300 kr

Utrop: 3 700 kr

Kosta Boda Glasskulptur H:27cm B:18cm, signerad Kjell Engman och numrerad 8 KEN AT 969016-200

3 700 kr

Utrop: 1 300 kr