61 - 80 av 238
1...345...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 januari 2013

Klubbad för

CARTIER, Tank, Cal 81, Ref nr. 6 81006, Serie nr. 43212, herrur, 23,5 x 23,5 (31) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad boett, läderband, originalspänne, ca 1990.

2 500 kr

Utrop: 2 600 kr

Klockor Alpina

ALPINA, fickur, 52 mm, savonett, Cal 338, Serie nr. 633585, Boett nr. 60/78787, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, ca 1930, etui (Ur-Larsson, Rudolf Sandberg, Linnégatan 38, Stockholm).

Utrop: 4 700 kr

OMEGA, damur, 15,5 mm, Cal 650, Serie nr. 25474448, Boett nr. 8157/A93508, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, diamantkrans (24 st. 8/8, ca TW/VVS, ca 0,30 ctv), integrerad originallänk, Ref nr. 811.712, längd 172-178 mm, totalvikt 32,9 gram, ca 1967, box.

8 100 kr

Utrop: 8 400 kr

Klockor Juvenia

JUVENIA, herrur, 32 mm, Cal 1380, doublé, automatisk, plexiglas, glasbaksida, läderband, ca 1966.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Bvlgari, Hong Kong 10th, Cal 953, Serie nr. 046/399, Ref nr. BB 30 SS, midsize, 30 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. J 2.98, ca 2007. Limiterad och numrerad (Nr. 046/399).

Utrop: 9 900 kr

CERTINA, damur, 22 mm, Cal 19-30, Ref nr. 827.3283.68, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965.

Utrop: 1 600 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, Genève, "Tachymetre", kronograf, Cal UG 98 (ETA 7750), Ref nr. 898.290, Boett nr. 4178032, herrur, 37 mm, stål, automatisk safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 1995, box.

Utrop: 8 500 kr

OMEGA, De Ville, Classic, Cal 1378, Serie nr. 53404936, PIC nr. 7300.11.01, Ref nr. BA 195.2378, Boett nr. 195.2378 / 395.2378, herrur, 32,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, defekt, läderband, originalspänne i doublé, ca 1991, box.

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1455, Serie nr. 50483923, PIC nr. 1275.10.00, Ref nr. DB 895.1080, Boett nr. 895.1080, damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, briljantkrans (32 st. TW/VVS, ca 0,32 ctv), integrerad originallänk (helstav), viklås, Ref nr. 6148/436 6051/081, ca 1987.

Utrop: 8 400 kr

MORMORSUR, 34 mm, savonett, Boett nr. RF 25818, 18K guld, cylindergång, skadad urtavla, defekt, mönster, innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1890.

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 610, Serie nr. 18890501, Ref nr. ST 14775, Boett nr. 14775-2SC, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1961.

Utrop: 1 300 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 561, Serie nr. 18019134, Ref nr. CK 14393, Boett nr. 14393 9 SC, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt (rostskadad), ca 1961.

2 700 kr

Utrop: 1 200 kr

INTERNATIONAL WATCH Co. Schaffhausen, herrur, 34 mm, Cal 853, Serie nr. 1503271, Boett nr. 1566619, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1959, metallänk ej original.

4 500 kr

Utrop: 4 900 kr

MERMOD & FRÉRES, "L.Sandgren & Son", fickur, 50,5 mm, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, gravyr, bucklor, ca 1930.

4 700 kr

Utrop: 3 900 kr

FICKUR, 55 mm, savonett, Boett nr. 211023, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, innerlock i 14K guld, monogram, bucklor, ca 1930.

6 100 kr

Utrop: 5 400 kr

IWC, fickur, 52,5 mm, savonett, Cal 53, Serie nr. 386842, Boett nr. 413350, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, gravyr, bucklor, ca 1907.

5 300 kr

Utrop: 5 400 kr

Klockor Jacques Lemans

JACQUES LEMANS, Multifunction, Dualtime, Ref nr. 1-1583E, herrur, 44 mm, bicolour, quartz, mineralglas, datum, två tidzoner, läderband, originalspänne i stål, ca 2009.

Utrop: 1 300 kr

Klockor Jacques Lemans

JACQUES LEMANS, kronograf, herrur, 38 x 37 (48) mm, Ref nr. 1-940, titan/doublé, quartz, safirglas, datum, alarm, integrerad originallänk, viklås, ca 2009.

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Jacques Lemans

JACQUES LEMANS, F1, "Tachymeter", Ref nr. F5006K, kronograf, damur, 36 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 2008.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

Klockor Jacques Lemans

JACQUES LEMANS, F1, "Tachymeter", Ref nr. F5006, kronograf, damur, 36 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 2008.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr