Armring i silver 800, 67,9g
Utrop: 325 kr
Parti silver 925, 87,3g, skadat
Utrop: 475 kr
Bestick i silver 214,9g, Fiskgafflar 3st, Fiskknivar 2st, modell Svensk
Utrop: 1 200 kr
Vas Kosta Boda Ulrica Hydman Vallien, höjd 34,5cm
Utrop: 275 kr
Vas Kosta, Vicke Lindstrand, nr.1550, signerad, höjd 18,5cm, nagg
Utrop: 100 kr
Glasprydnad Mats Jonasson Målerås, höjd 14,5cm, signerad
Utrop: 75 kr
Glasprydnad Mats Jonasson Målerås, höjd 9,5cm, signerad
Ljusstake Kosta Boda Ulrica Hydman Vallien, skavd i färgen
Moccaskedar i silver 800, 25,3g, modell Snäck, 103mm
Utrop: 150 kr
Parti silver 21,9g, defekt
Vas Gustavsberg Argenta, Wilhelm Kåge, höjd 20,5cm
Utrop: 1 300 kr
Örhängen i silver 925, 3,6g
Gafflar 2st i silver 830, 12,9g
Champagneglas 2st Reijmyre, höjd 19,5cm
Supkoppar 8st i silver 830, 179,4g
Utrop: 900 kr
Servetthållare 8st i silver 830, 95,3g, en graverad
Kaktång i silver 830, 28,1g
Elgitarr Gibson Les Paul Deluxe, snr.640941, skador, i hårt fodral
Utrop: 14 600 kr
Elgitarr Morgan Legend series i mjukt fodral
Utrop: 1 000 kr
Elgitarr Yamaha Pacifica, PAC412V, snr.QKM0711R, i mjukt fodral
Utrop: 650 kr
Tisdag 18 dec 2012