881 - 900 av 1 557
1...444546...78 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 18 december 2012

Klubbad för

Målning akvarell sign Einar Wallquist (1896-1985)" Landskap" 26x35cm, provinience tejpad på baksidan, glas och ram

850 kr

Utrop: 750 kr

Tårtspade silver Lappmodell 226mm 56,1g

600 kr

Utrop: 325 kr

Målning, olja på duk sign Uno Vallman ( 1913-2004) 45x38cm förgylld ram

1 600 kr

Utrop: 2 100 kr

Färglitografi sign Roland S (1910-2003) "Vinter i skärgård" 282/300 41x 27,5cm glas och ram

500 kr

Utrop: 1 600 kr

Oljemålning sign Olle von Schewen (1908-1974) motiv: "Mot Torneträsk, Abisko" mått 64,5x80,5cm ramad

600 kr

Utrop: 325 kr

Oljemålning av Emil Ekman (1880-1951) motiv: Strandlandskap 43x61cm ramad

Utrop: 1 100 kr

Målning olja på pannå (okänd konstnär) Skogsmotiv, 45x36cm skadad ram

125 kr

Utrop: 325 kr

Målning gouache sign Anders Ulvbrant "Jarlabergs Skolgård", 32x41cm inramad

50 kr

Utrop: 175 kr

Ljusstake Svensk Tenn "Flow" höjd13,5cm design Cissi Weterberg i tygpåse och originalkartong

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

Vas Kosta Boda/Orrefors av Ulrika Hydman Vallien "Caramba" h 34 cm Diam 19 cm

1 000 kr

Utrop: 550 kr

Skål på fot sign Ulrika Hydman Vallien " Open Mind" glas , diam 18 cm, häjd 20cm, nr 98824.

550 kr

Utrop: 275 kr

Målning, olja på pannå sign Harry Bonde Petersen(1918-) "Skogsmo" ca16x18cm förgylld ram

200 kr

Utrop: 225 kr

Målning, olja på pannå sign Kat Mortén Glud, "dansöser" ca17x15cm förgylld ram

375 kr

Utrop: 175 kr

Pantvaror Kamera

Kamera Canon F-1 nr 598450 med objektiv Canon FD 50mm 1:1,8 nr 426463 ej funktionsgaranti i väska

325 kr

Utrop: 75 kr

Handöverfräs Skil 1830 ej komplett ej funktionsgaranti

125 kr

Utrop: 275 kr

Kap/Geringssåg Metabo ej funktionsgaranti

900 kr

Utrop: 325 kr

Slaglåsgevär äldre modell (laddstake saknas) vissa delar original vissa utbytta

600 kr

Utrop: 550 kr

Slaglåsrevolver, tysk modell 1903

1 Väggpendyl förgylld med nyckel ej funktionsgaranti

350 kr

Utrop: 325 kr

Tekanna med lock Gustavsberg Stig Lindberg

1 800 kr

Utrop: 175 kr