961 - 980 av 1 293
1...484950...65 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 23 oktober 2012

Klubbad för

Ring graverad 23K 7,0g

Utrop: 3 000 kr

Halskedja doserad Bismarck 45cm med hänge 18K 15,6g

Utrop: 5 100 kr

Blandteknik Gideon Ekholm 1947 "Blommor i vas" 48x44cm skada ram och bakstycke

125 kr

Utrop: 150 kr

Litografi sign.Pierre Jaquot Neptune 8/70 60x43cm något vattenskadad passepartout skadad ram och bakstycke

Utrop: 150 kr

Målning olja på duk "Gula blommor" sign Y. Deric 60x90 inramad små skador på ramen

275 kr

Utrop: 325 kr

Målning olja på duk "landskap med träd" sign Y. Deric 59x58 inramad små skador på ramen

200 kr

Utrop: 225 kr

Akvarell Alvar Outakka, signerad Outakka - 49 "Porträtt Aslak Juuso" 13x18 cm inramad

750 kr

Utrop: 500 kr

Tavla Celluloid, Disneys Knatte, Fnatte och Tjatte Original 24x32cm, skador ej glas

650 kr

Utrop: 400 kr

Färglitografi av Göran Hahne (f 1943) "Höstträd" 39x56 cm med intyg om tryckfakta, bladet ligger snett i inramningen ram något skadad

175 kr

Utrop: 225 kr

Oljemålning sign C Engstad (f 1950?) 27x22 cm, "Skogsdunge" ospänd duk inramad

150 kr

Utrop: 225 kr

Bok "Atlas öfver Skandinaviens däggdjur" signerad tryckt år 1873

750 kr

Utrop: 400 kr

Skål Stig Lindberg Gustavsberg 25cm

325 kr

Utrop: 175 kr

Fat Rörstrand "Sarek" handmålat liten nagg under Ø20,5cm höjd 3,5cm

125 kr

Utrop: 175 kr

Skål Kosta Boda Ø11cm höjd 7cm

125 kr

Utrop: 75 kr

Figurin Llardo "Lucky Dolphin" höjd 8cm i kartong

250 kr

Utrop: 325 kr

Figurin Llardo "Pretty pickings" höjd 17cm i kartong

300 kr

Utrop: 325 kr

Pantvaror Kamera

Digitalkamera Canon Ixus PC 1437 Snr 8838002643 med laddare, batteri , usb- och tvkabel i tygväska

Rödvinsglas 4st Nobel H181mm 20cl i originalkartonger

1 100 kr

Utrop: 500 kr

Ring med stenar, 9K Ø17¼ 1,5g

200 kr

Utrop: 275 kr

Herrur Certina DS, quartz, safirglas, datum, armband stål ej orginal

175 kr

Utrop: 150 kr