141 - 160 av 268
1...789...14 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 september 2012

Klubbad för

SEIKO, Calculator Memory, Serie nr. 242205, Boett nr. C515-5009, herrur, 32,5 x 46,5 mm, stål, digital, quartz, hardlexglas, miniräknare, originallänk, viklås, Ref nr. C321, ca 1983.

Utrop: 1 200 kr

BREITLING, Colt Oceane (500m/1650FT), Chronometre, Cal 77, Verk nr. 402830, Serie nr. 402830, Ref nr. A77350, Boett nr. 0203 B5 damur, 33,8 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, Fighterlänk, viklås, Ref nr. S3602/825A, cert, maj 2003, box, ytterkartong.

7 500 kr

Utrop: 8 000 kr

must de CARTIER, VLC, Cal 81, Serie nr. 18 068658, damur, 24 mm, förgyllt silver (Vermeil), quartz, mineralglas, skadad urtavla, defekt, integrerat läderband, originalspänne, cert, november, 1985, box.

Utrop: 3 200 kr

BREITLING, Cockpit Lady (100M/330FT), Chronometre, Cal 71, Serie nr. 776403, Ref nr. B71356, Boett nr. 3304 B4, damur, 31,8 mm, bicolour, SuperQuartz, safirglas, datum, diamanturtavla (8/8, 8 st.), läderband, originalspänne, ca 2004, box, ytterkartong.

9 900 kr

Utrop: 10 800 kr

OMEGA, herrur, 35,5 mm, Cal 283, Serie nr. 13225335, Ref nr. OJ 2624, Boett nr. 11095575/2624, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1952, metallänk ej original.

4 600 kr

Utrop: 3 900 kr

BREITLING, Chronomat, Chronometre, "Tachymetre", Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 28469, Serie nr. 28469, Ref nr. B13350, kronograf, herrur, 39 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, Ref nr. S1299/300 A, cert (ej komplett), ca december 1999, box (defekt), ytterkartong (ej komplett).

17 400 kr

Utrop: 16 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. E134600, Cal 3135, Verk nr. 5479259, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H18-O5/455 B, cert, oktober 1990, ytterkartong.

17 000 kr

Utrop: 18 000 kr

must de CARTIER, Must 21, Cal 81, Boett nr. 901034579, herrur, 31 mm, bicolour, quartz, mineralglas (skadat), skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, ca 1990.

Utrop: 5 500 kr

TAG HEUER, Link, Ref nr. WJF2111, Serie nr. SL3466, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, Ref nr. FAA005-Y-P5/3083Y, cert, oktober 2005, etui.

Utrop: 9 900 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 10685523, Ref nr. CK 2383, Boett nr. 2383-4, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1946.

2 200 kr

Utrop: 1 800 kr

IWC, fickur, 51 mm, Cal 52, Serie nr. 408734, Boett nr. 461656, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1908, etui (Fabian Höglund, Drottninggatan 39, Stockholm).

5 200 kr

Utrop: 3 900 kr

IWC, fickur, 50,5 mm, Cal 57, Serie nr. 611014, Boett nr. 678088, 14K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, ca 1914.

4 900 kr

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, savonett, Serie nr. 6875459, Boett nr. 7572283, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, ca 1927.

6 200 kr

Utrop: 5 900 kr

Klockor Ulysse Nardin

U. NARDIN, Locle & Genève, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 405669, Boett nr. 337722, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1920.

Utrop: 1 400 kr

LONGINES, fickur, 52,5 mm, savonett, Cal 19.74 N, Serie nr. 4517240, Boett nr. 4517240, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, ca 1927.

9 200 kr

Utrop: 6 900 kr

HARRIS & SHAFER Co, Washington, fickur, 48,5 mm, savonett, Serie nr. 1289453, Boett nr. 6442543, 14K guld, ankargång, 17 stenar, skadad urtavla, Boett signerad B.W.C.Co, bucklor, ca 1910.

Utrop: 5 900 kr

LONGINES, Conquest Dichro, Cal 195, Ref nr. L1.622.4, Boett nr. 27560312, herrur, 39 mm, stål, quartz, safirglas, analog/digital, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 27587, servad maj 2012, ca 1996.

3 100 kr

Utrop: 3 400 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Bvlgari, Cal 150 TEEE, Serie nr. L 13954, Ref nr. LCV 29 S, damur, 29 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. CH3.00, cert, november 2002, box, ytterkartong.

Utrop: 10 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 179173, Serie nr. D951972, Cal 2235, Verk nr. A 1729342, Boett nr. 2320, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63133-OP6, cert, oktober 2006, box, ytterkartong.

27 000 kr

Utrop: 29 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 6917, Serie nr. 7034575, Cal 2030, Verk nr. 960258, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570-I/68 B, totalvikt 67,1 gram, cert, juli 1982, box (ej komplett).

Utrop: 35 000 kr