Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 september 2012
Klubbad för
RING, 14K vitguld, ljusblå zirkon, nagg på rondisten och fasettkanterna, stl 17 mm, vikt 3,8 g.
ARMBAND, BROSCH, ÖRHÄNGEN, gulmetall, granater, 2 saknas, 3 skadade, längd 18,5 cm, skruv.
ENSTENSRING, 14K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,23 ct, ca TCa/skador på rondisten, inneslutningar som når ytan, stl 18,25 mm, vikt 1,2 g.