501 - 510 av 510
1...242526 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 september 2012

Klubbad för

ARMBAND, silver, Ekström & Blohm, Falköping 1947, längd 19,5 cm, vikt 20,9 g.

Utrop: 350 kr

Kuriosa Trä

SKULPTUR, trä, Buddha, 4 olika sinnesstämningar, höjd 3,7 cm, vikt 35,6 g.

325 kr

Utrop: 250 kr

RING, 14K vitguld, ljusblå zirkon, nagg på rondisten och fasettkanterna, stl 17 mm, vikt 3,8 g.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K guld, rosa cabochonslipad turmalin, vikt 4,8 g, för tre rader.

1 700 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE, 14K vitguld, bokstaven L, 5 åttkantslipade diamanter, ca 0,05 ctv, vikt 0,6 g.

400 kr

Utrop: 475 kr

HÄNGE, 14K vitguld, 7 åttkantslipade diamanter, ca 0,07 ctv, bokstaven V, vikt 1,1 g.

Utrop: 600 kr

PÄRLHÄNGE, 18K rodierat guld, odlad pärla 8,5 mm, vikt 1,2 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

ARMBAND, BROSCH, ÖRHÄNGEN, gulmetall, granater, 2 saknas, 3 skadade, längd 18,5 cm, skruv.

425 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,23 ct, ca TCa/skador på rondisten, inneslutningar som når ytan, stl 18,25 mm, vikt 1,2 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

CARMOSÈRING, 14K guld/vitguld, 11 diamanter 0,15+0,10 ctv, ca W/SI, 1 skadad, stl 18,25 mm, vikt 1,6 g.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr