Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 juli 2012
Klubbad för
ARMBAND, ÖRHÄNGEN, silver, markasiter, odlade pärlor ca 4 mm, längd 18 cm, stift, vikt 15,0 g.
Smycken Herring
HERRING, 18k guld, briljant ca 0,20 ct, CR/P1, Erik Kåre Kvist Falun, storlek 17,5 mm, vikt 11,4 g.
RING, sterlingsilver, snidad ametist, Charlottes Antik, Stockholm 2003, stl 17,5 mm, vikt 7,7 g.
ALLIANSRING, 18K guld/vitguld, 15 rosenstenar, skador, stl 17,25 mm, vikt 3,9 g, gravyr.
BROSCH, metall, fossiliserad korall och brunvitt mineral, mått 5,5 x 3,2 cm, vikt 15,9 g.
RING, 18K guld/silver, 9 rosenslipade diamanter, 3 skadade, stämplad Begel, stl 16,25 mm, vikt 4 g.