281 - 300 av 544
1...141516...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 juni 2012

Klubbad för

ARMBAND, silver, jade, längd 19 cm, vikt 22 g.

500 kr

Utrop: 275 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver, rutilkvarts, mindre skada, nagg, vikt 14,8 g.

Utrop: 275 kr

CARMOSÉRING, 18K guld/vitguld, smaragd, inneslutningar som når ytan, nagg, 8 rosenslipade diamanter, 1 skadad, 3 med mindre skador, Petterssons, Stockholm 1951, stl 15,25 mm, vikt 2 g.

950 kr

Utrop: 900 kr

BROSCH/HÄNGE, silver, målat miniatyrporträtt, vikt 13,1 g, mått 5 X 4 cm.

950 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, silver, markasiter, odlade pärlor, längd 4 cm, vikt 5,0 g, stift.

250 kr

Utrop: 225 kr

COLLIER, silver, immitationspärlor, markasiter, längd 40 cm, vikt 8,4 g.

Utrop: 325 kr

ARMBAND, silver, 11 ovalslipade citriner, vikt 15,3 g, innermått ca 16 cm, säkerhetskedja, stelt, öppningsbart.

1 500 kr

Utrop: 600 kr

4 PINS, gulmetall, emalj,

200 kr

Utrop: 225 kr

BROSCH, silver, emalj (mindre skada på emaljen), orientalisk pärla, genombruten, 3,3 cm, vikt 4,2 g.

150 kr

Utrop: 200 kr

12 MOCKASKEDAR, förgyllt sterlingsilver, emalj, Ela, Danmark, vikt 95,2 g, importstämpel, 2 olika modeller.

Utrop: 800 kr

RING, 14K guld, rödbrun natursten, klassicerande profil, storlek 17,5 mm, vikt 8,7 g, minimalt nagg.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, knutar, stift, vikt 5,6 g.

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, orange glas, krokar, vikt 3,6 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

RING, 14K guld, ovalslipad akvamarin, stl 18 mm, vikt 2,6 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 14K guld, briljant ca 0,23 ctv, ca TW/SI, stl 18 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 1 900 kr

ARMRING, silver med svart emalj och pärlor, öppningsbart, vikt 22,1 g.

600 kr

Utrop: 600 kr

SMYCKESET, hänge/kedja och örhängen, 18K vitguld, hjärtan med totalt 12 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-W/VS, vikt 5 g, stift, kedjan 44 cm.

1 600 kr

Utrop: 1 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca W/VS, stift, vikt 2,5 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Övrigt

7 ÄDELSTENAR, 32,11 ctv, kvarts, turmalin, granat, akvamarin, smaragdslipade, nagg, mindre skador.

500 kr

Utrop: 600 kr

ENGELBERT, pärlörhängen, 18K vitguld, odlade pärlor ca 6,5 mm, 4 åttkantslipade små diamanter, skruv, vikt 2,9 g, Stockholm 1965.

1 300 kr

Utrop: 900 kr