Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 juni 2012
5 ARMBAND, odlade sötvattenspärlor, ovala ca ca 6,5 mm, rosa/gröna färgstenar, längd ca 90 cm, 5 silverlås.
PÄRLCOLLIER/PÄRLARMBAND, odlade barocka sötvattenspärlor, ca 8 mm, färgade gröna, längd 92 cm, 2 silverlås, elastiskt armband.
PÄRLCOLLIER/PÄRLARMBAND, odlade barocka sötvattenspärlor, ca 8 mm, grå, längd 91 cm, två silverlås, elastiskt armband.
COLLIER, odlade barocka, sötvattenspärlor, vit/grön/gul färgade, gröna stenar, citriner, silverlås, längd 45 cm.
RING, 18K vitguld, 3 briljanter ca 0,17 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 2,3 g, importstämpel.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljanter ca 0,12 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 3,1 g, Be-kå guld, 1979.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, vit/svart/brun färgade, ca 8,5-9 mm, förgyllt silverlås, längd 45 cm.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, off round, ca 6,5 mm med större pärla framtill, rosa, ställbart klämlås, längd 63 cm.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, färgade rosa ca 5,5 mm, ros i rosenkvarts 3,6 cm, längd 46 cm.
PÄRLRING, 18K vitguld, odlad pärla 5,5 mm, rubiner, några med skador, stl 17,25 mm, vikt 4,3 g.