121 - 140 av 152
1...678 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 14 juni 2012

Klubbad för

Accessoarer Pennor

SCHEAFFER, 3 ST kulspets, blyerts, reservoarpenna, svart och metall.

Utrop: 500 kr

Accessoarer Pennor

PENNOR, 2 st, Cross, rollerball, vitmetall, etui, manual.

Utrop: 600 kr

Accessoarer Tändare

ST DUPONT, Tändare, vitmetall, refnr E3AU20, höjd 4,5 cm.

Utrop: 800 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterling silver, ovala, ca 11x17 mm, turkosa, vikt 5,4 g.

Utrop: 300 kr

Accessoarer Övrigt

FÄLLKNIV, stål med kungavapen.

150 kr

Utrop: 250 kr

Silver Fat

6 ASKFAT i silver, tillv av GEWE i Malmö ca 1947, vikt totalt 308,6 g.

Utrop: 2 200 kr

Silver Fat

ASKFAT, silver (830/1000), vikt 81,1 g, David Andersen, Norge.

Utrop: 1 100 kr

Accessoarer Pennor

MONT BLANC, reservoirpenna, stift i 14K, längd 13 cm, svart skinnfodral, repor.

Utrop: 750 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterling silver, ovala, ca 11x17 mm, rödbruna, vikt 5,7 g.

Utrop: 300 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 2 par, silver/förgyllt silver, pärlemor, vikt 16,6 g.

Utrop: 375 kr

SOLGLASÖGON, Ray-Ban Bågar i blått och metall RB 6157 2507. med dustbag och ask

700 kr

Utrop: 600 kr

Accessoarer Tändare

CARTIER, tändare, borstat stål, förgyllda detaljer, mått 7x2,5 cm, originalask.

Utrop: 1 000 kr

Accessoarer Tändare

ST DUPONT, tändare, gulddoublé, höjd 4,5 cm, ref BX3598, rött fodral, ej funktionsgaranti.

Utrop: 600 kr

Accessoarer Tändare

ST DUPONT, tändare, förgylld metall, Ref Nr. 5132CG, monogram, ej funktionsgaranti. Läcker

Utrop: 600 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, 2 st, reservoarpenna 344G, kolvfyllning, stift i 14K guld, kärv kolv, blyertspenna 372, med skador, båda i Scheafferetui, 1950-tal.

Utrop: 1 700 kr

Accessoarer Pennor

CROSS, pennset, blyertspenna samt kulspetspenna, svart metall, i originaletui med instruktionshäfte.

425 kr

Utrop: 500 kr

Accessoarer Tändare

DUNHILL, i förgylld metall, ej funtionsgaranti.

Utrop: 700 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, S.T.Dupont, "Night and Light", Limited edition, 14 briljanter 0,49 ctv, TW(G)/VS2, platiniserad mässing, modell Briquet ligne 2, nr 188/500, slitage, box, ytterkartong, certifikat från år 2001, referens 16420, en del saknas.

Utrop: 10 500 kr

Accessoarer Pennor

CARTIER, reservoarpenna, silver, delvis förgylld, serienr 113921, originaletui medföljer.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterling silver, glas, hästhuvud färgen delvis täckt, diameter 15 mm, vikt 10,0 g.

Utrop: 350 kr