Avslutad | Aficionado – Torsdag 14 juni 2012
MANSCHETTKNAPPAR, sterling silver, ovala, ca 11x17 mm, turkosa, vikt 5,4 g.
MANSCHETTKNAPPAR, sterling silver, ovala, ca 11x17 mm, rödbruna, vikt 5,7 g.
SOLGLASÖGON, Ray-Ban Bågar i blått och metall RB 6157 2507. med dustbag och ask
Accessoarer Tändare
ST DUPONT, tändare, gulddoublé, höjd 4,5 cm, ref BX3598, rött fodral, ej funktionsgaranti.
Accessoarer Tändare
ST DUPONT, tändare, förgylld metall, Ref Nr. 5132CG, monogram, ej funktionsgaranti. Läcker
Accessoarer Pennor
MONTBLANC, 2 st, reservoarpenna 344G, kolvfyllning, stift i 14K guld, kärv kolv, blyertspenna 372, med skador, båda i Scheafferetui, 1950-tal.
Accessoarer Pennor
CROSS, pennset, blyertspenna samt kulspetspenna, svart metall, i originaletui med instruktionshäfte.
Accessoarer Tändare
TÄNDARE, S.T.Dupont, "Night and Light", Limited edition, 14 briljanter 0,49 ctv, TW(G)/VS2, platiniserad mässing, modell Briquet ligne 2, nr 188/500, slitage, box, ytterkartong, certifikat från år 2001, referens 16420, en del saknas.
Accessoarer Pennor
CARTIER, reservoarpenna, silver, delvis förgylld, serienr 113921, originaletui medföljer.