1061 - 1080 av 1 503
1...535455...76 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 24 april 2012

Klubbad för

Pokal, i silver stämlpad A9 (1951) Höjd 9,5cm med monogram JS, daterad, 58,2g

Utrop: 350 kr

Pokal, i silver stämplad U8 (1946) med personlig gravyr undertill, 46,1g

Utrop: 275 kr

Pokal, i silver stämplad B8 (1928) med gravyr, daterad, något bucklig, 69,8g

Utrop: 425 kr

Skedar, 5 st i silver med motiv och förgyllning (sliten) Längd 11,5cm, 65g

Utrop: 375 kr

Skedar, 3 st Moccaskedar Uppsala i silver L 10cm, 1 st Kaffesked Uppsala i silver L 12cm, 42,1g

200 kr

Utrop: 250 kr

Parti Silver, 5 Skedar L10-11cm, 2 Sockerskedar L11cm, 1 Sockertång L11cm, 1 Påfösare L8,5cm, 109,5g

Utrop: 650 kr

Parti Silver, 9 st Skedar olika modeller Längd 11-15cm, slitna, 130,4g

Utrop: 750 kr

Fickur, i silver, glas och visare saknas, går ej, 90,1g btto

125 kr

Utrop: 50 kr

Fickur, i silver, glas och sekundvisare saknas, urtavla spräckt, 76,8g btto

75 kr

Utrop: 50 kr

Hänge, och Brosch i silver, 20,9g

100 kr

Utrop: 125 kr

Parfymflaska, i silver Bredd 28mm Höjd 40mm Djup 7mm, 18,4g

275 kr

Utrop: 125 kr

Broscher, 2 st i silver med emalj, snäcka och sjöstjärna, 37,9g

350 kr

Utrop: 250 kr

Ring, i silver med tigeröga Ø18 3/4, skena något skev, 10,2g

100 kr

Utrop: 50 kr

Armband, halvstelt i silver med inlägg av pärlemor, Längd ca 18cm, 20,8g

250 kr

Utrop: 125 kr

Ring, Lapponia Ø17 1/4 i silver 925/1000 med blå/grönt glas, stämplad V7, 24,9g

2 600 kr

Utrop: 350 kr

Smyckeset, i silver med emalj, Brosch och 1 par Örhängen med skruv, 20g

300 kr

Utrop: 125 kr

Manschettknappar, 3 par i silver, 24,1g

125 kr

Utrop: 150 kr

Ringar, 7st i silver Ø16-18, med stenar, varav 4 st guldfärgade, 11,8g

200 kr

Utrop: 75 kr

Örhängen, 3 par i silver med färgade stenar, 15,2g

150 kr

Utrop: 100 kr

Parti Silver, Armband, 5 Broscher, 6 Hängen, 8 Örhängen, 3 Maschettknappar. 8 Ringar, 1 scarfsklämma, 1 Silverbit, 115,6g

650 kr

Utrop: 650 kr