1041 - 1060 av 1 503
1...525354...76 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 24 april 2012

Klubbad för

Klackring, med svart sten 18K Ø 19 3/4 5,7g

Utrop: 1 900 kr

Klackring, med svart sten gravyr defekt skena 18K Ø 20 1/2 4,7

Utrop: 1 300 kr

Parti Guld, 4 st släta Ringar med gravyr 18K Ø 18 1/2 - 21 1/4 18,3g

Utrop: 5 200 kr

Ring, vitguld med pärla 18K Ø 16 1/2 2,9g

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Ring, vitguld med många små diamanter 18K Ø 18 4,7g

2 200 kr

Utrop: 2 000 kr

Ring, med diamanter 1 x ca 1,09ct radiantslipad + 20 små diamanter 14K Ø 17 3/4 5,0g

Utrop: 23 000 kr

Ring, med 3 blå stenar 18K Ø 17 1/2 1,6g

Utrop: 550 kr

Ring, vitguld med gravyr 18K Ø 21 4,6g

Utrop: 1 300 kr

Armband, Ankar 18K 22 cm 8,2g

Utrop: 2 300 kr

Armband, X-länk med 1 berlock 18K 19 cm 7,6g

Utrop: 2 100 kr

Ring, med gravyr 18K Ø 20 1/4 6,0g

Utrop: 1 800 kr

Armband, Bismarck (låsögla trasig) 18K 21 cm 24,3g

Utrop: 6 900 kr

Damur, Longines 18K, med länk Fiskben 18K 19cm, totalvikt 25,1g

Utrop: 6 300 kr

Halskedja, dubbel Pansar 18K 48 cm 23,3g

Utrop: 6 600 kr

Aftonväska, delvis förgyllt silver, stämplad P7 (1917), defekt, personlig gravyr, 255,3g btto

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

Portmonä, i silver 830/1000, 37,1g

175 kr

Utrop: 225 kr

Sigill, och 2 Bordsklockor. Sigillet i silver stämplat A9 (1951) med monogram E.J. 30,3g Bordsklockorna i mässing kläpp saknas på båda, Höjd ca 7cm

250 kr

Utrop: 250 kr

Ringar, i silver 925/1000 Ø18 med färgade stenar och Ø17 med grön sten och lila stenar, 16,4g

175 kr

Utrop: 100 kr

Fat, i silver stämplat R7 (1919) Ø22cm med personlig gravyr, 258,9g

Utrop: 1 500 kr

Fat, i silver Ø12cm med monogram SO, 59,2g + litet fat EJ silver Ø7,5cm.

Utrop: 350 kr