1801 - 1820 av 1 867
1...909192...94 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 27 mars 2012

Klubbad för

Fat, Silverfat signerat Ernst Treusch stämplat med 800 S vikt 564,6g

2 800 kr

Utrop: 3 300 kr

Fat, Silverfat signerat Ernst Treusch stämplat med 800 S vikt 586,5g

2 900 kr

Utrop: 3 400 kr

Parti silver, defekt innehåller lås som ej är silver 98,8g

500 kr

Utrop: 600 kr

Armband, silver med stenar halvstela länkar stenar saknas ca 18,5 cm 28,3g

150 kr

Utrop: 150 kr

Halskedja, Venezia ca 42 cm 3,3g

50 kr

Utrop: 50 kr

Hänge, i silver Vädur präglad på platta 2,8g

25 kr

Utrop: 50 kr

Medalj, präglad Af Kongliga Patriotiska Sällskapet och graverad med namn i silver 39,5g

Utrop: 250 kr

Figurin, Royal Copenhagen Ung man med kalvar defekt trasigt öra h:225 mm b:180 mm model 1858

350 kr

Utrop: 300 kr

Figurin, Bing Gröndal Smed h:290 mm b:160 mm signerad Axel Locner model 2225

700 kr

Utrop: 1 500 kr

Figurin, Bing Gröndal Snickare h:225 m b:225 mm model 2339

550 kr

Utrop: 1 200 kr

Figurin, Royal Copenhagen Mjölkerska h:270 mm b:140 mm model 899

450 kr

Utrop: 1 000 kr

Figurin, Bing Gröndal Dansande barn h:205 mm b:120mm

350 kr

Utrop: 500 kr

Figurin, Bing Gröndal Bagare h:280 mm b:100mm signerad Axel Locher model 2223

550 kr

Utrop: 900 kr

Figurin, Royal Copenhagen Flicka som arbetar h:230 mm b:140mm signerad B Leuter model 1317

225 kr

Utrop: 700 kr

Figurin, Royal Copenhagen Pojke som slöjdar h:190 mm b:850 mm signerad Cm Th model 905

175 kr

Utrop: 400 kr

Figurin, Royal Copenhagen Flickor h:190 mm b:165mm model 1316

225 kr

Utrop: 600 kr

Figurin, Royal Copenhagen Pojke med sugga h:200 mm b:200 mm signerad Chr Thomsen model 848

900 kr

Utrop: 500 kr

Figurin, Royal Copenhagen Pojke med getter h:200 mm b: 130 mm signerad Th model 627

425 kr

Utrop: 600 kr

Figurin, Royal Copenhagen Sultan h:350 mm b:150 mm model 1413

1 000 kr

Utrop: 1 500 kr

Figurin, Bing Gröndal Murare h:285 b:150 mm signerad Nils Nilsson model 1786

425 kr

Utrop: 900 kr