1421 - 1440 av 1 797
1...717273...90 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 14 februari 2012

Klubbad för

Glas, 4st Cocktailglas 4 Vinglas ett naggat Orrefors Silvia

850 kr

Utrop: 600 kr

Glas, 4st Sherryglas ett naggat 4 Snapsglas Orrefors Silvia

1 800 kr

Utrop: 600 kr

Glas, 4st Champagneglas Orrrefors Silvia

1 400 kr

Utrop: 450 kr

Skulptur, Royal "Flicka med gås" 22,5cm

300 kr

Utrop: 200 kr

Skulptur, B&G Fågel 10,5cm

450 kr

Utrop: 500 kr

Oljemålning, ca 17cmx26cm i bronserad pastellageram (pastellageskada) orginalram/skadad orginalmontering William Etty 1787-1849 England

3 100 kr

Utrop: 3 000 kr

Oljemålning, Vit Ros 45x45cm svart ram sign Barbro Andersson 2007

550 kr

Utrop: 300 kr

Ljusstakar, ett par Orrefors Ø10cm H4,5cm

100 kr

Utrop: 100 kr

Skulptur, Isbjörn H15,5cm L20cm Orrefors

350 kr

Utrop: 200 kr

Etsningar, 8st 14x51cm en med skadad ram Fransk text till kunggligheter/adel

2 600 kr

Utrop: 800 kr

Vattenkanna, Stig Lindberg Fortuna Gustavsberg plast H 16cm B29cm med handtag sliten

1 300 kr

Utrop: 750 kr

Skål, stengods Hca5cm Anders & Bess Wissler

375 kr

Utrop: 200 kr

Pärlcollier, sötvattenpärlor med metallås 43cm i ask

475 kr

Utrop: 300 kr

Bordsbestick, nysilver 36 delar Bordsbestick 12 Kaffeskedar 3 Uppläggningsbestick

225 kr

Utrop: 450 kr

Kaffesked, silver 110mm

50 kr

Utrop: 50 kr

Konstglas, skål Kosta Boda K.Engman Atelje -91 8210291/300 H13,5cm

375 kr

Utrop: 500 kr

Vas, Orrefors Graal Olle Alberius H19cm

500 kr

Utrop: 500 kr

Ring, vitguld med diamant ca 1,0ct, certifikat nr F2G96583 från IGI, River (D) VS1 18K Ø16 3/4 graverad 7,7g

45 000 kr

Utrop: 52 000 kr

Halskedja, Pansar 18K 60,5cm 20,9g

Utrop: 6 000 kr

Parti guld, 18K defekt/graverat 18,6g

Utrop: 5 300 kr