Avslutad | Fashionabla – Lördag 18 februari 2012
BAG, CHRISTIAN DIOR, vintage, blå, beige, tyg läder, 40x22x17 cm, visst slitage, dragkedjan är trasig.
VÄSKA, CELINE, vintage, brun med mellanbrunt läder, 30x28 x9 cm, visst slitage. Dragtapp på dragkedja saknas.
Accessoarer Scarves
SCARF, must de Cartier, 100 % siden, 80x80 cm, beige, guld, rost, originalförpackning.
VÄSKOR, LOUIS VUITTON, Keepall 50, mnogram canvas, 50x27x21 cm, lås (nycklar saknas).
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, ALEXANDER Mc QUEEN, svart skinnlack, 18x10 cm, mynt, sedel, 8 st kontokortsfack.
SOLGLASÖGON, DIOR, Dior Party 2 WG9, rosabruna bågar, glas, putsduk och etui.
Accessoarer Scarves
SCARF, HERMÈS, Les Chats, Daphne Duchesne, fr. 1985, 100 % siden jacquard/overprint, 90x90 cm, originalask. Denna sjal är ovanlig med tassar som ett mönster på den vita delen av sjalen. Sjalen har några diffusa fläckar annars i mycket gott skick.
VÄSKA, GUCCI, Jockey Meduim Hobo, svart tyg, läder, gulmetall detaljer, fr. 2009, 36x25x11 cm, dustbag.
Accessoarer Scarves
SCARF, HERMÈS, Brides de Gala, Hugo Grykar, 100 % siden, 90x90 cm, röd, vit, grå, guld, originalask.
ÖRHÄNGEN, ESCADA, clips i gulmetall med röda och svarta stenar, 1980-tal, originalpåse och ask.
BAG, GUCCI, Joy/ Boston vaxat tyg med bruna skinnlack detaljer, 32x22x17 cm, dustbag.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Petite Noe, monigram canvas, vintage, 24x27x18 cm. Läder remmen som man knyter till väskan med är ej original, visst slitage och fläckar på väskans botten.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Keepall 45 Bandoulière, monogram canvas, 45x27x20 cm. Visst slitage.