Avslutad | Moderna – Lördag 11 februari 2012
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 0,80 ct, TW(F)/SI1, stl 16,25 mm, vikt 3,7 g, GIA minireport 1136700110, GIA Diamond Dossier.
BÄGARE, silver, rak på rund fotring, liv med dekor i relief, höjd 4,5 cm, diameter 3,2 cm, signerad Robbert, Trosa 1971, vikt 68,1 g.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/VS, stift, vikt 1,6 g.
ARMRING, silver, syntetisk spinell, design Alton, Per Dåvik, diameter ca 5,8 cm, vikt 74,8 g.
BVLGARI, ring 18K guld, B-zero one, ref 2331V1, storlek 18,75 mm, vikt 11,4 g, etui, ytterkartong.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 47 briljanter ca 6,53 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 18 cm, vikt 16,4 g.
GUCCI, Collier, sterlingsilver, "Gucci Britt double G" längd 44 cm, vikt 28,0 g tygpåse, originalask.
GUCCI, Armband, sterlingsilver, "Gucci Britt double G" längd 18 cm, vikt 20,9 g, tygpåse, ytterbox.
BROSCH, 14K guld, fasetterad ametist, längd 4,5 cm, vikt 8,2 g, Finland 1964, gravyr.
BENT KNUDSEN, armband, sterlingsilver, länkade plattor, stämplat Bent K Denmark, längd 18,5 cm, vikt 97,2 g.
STEN & LAINE, ring, silver 925/1000, genombruten dekor, Finland 1965, stl 17,5 mm, vikt 8,6 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 4 prinsesslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/VS-SI, vikt 5,4 g, stift.