361 - 380 av 498
1...181920...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 februari 2012

Klubbad för

HÄNGE, kors, silver, mått 3,5 x 6,9 cm, vikt 6,3 g.

200 kr

Utrop: 175 kr

ARMBAND, silver, bismark, längd 19 cm, vikt 35,3 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, silver, bismark, längd 20 cm, vikt 79 g.

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, sterlingsilver, ljusblå stenar, längd 39 cm, vikt 12,9 g, Danmark.

275 kr

Utrop: 250 kr

BOKMÄRKE, silver, hjärta, vikt 3,7 g.

175 kr

Utrop: 150 kr

6 RINGAR, silver/förgyllt silver, bergkristall, camé, granater, rödbrun sten, blått matrial, vikt 25,4 g.

700 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, silver, gömma, Alfred Thulin, Halmstad 1865, vikt 4,5, små bucklor.

375 kr

Utrop: 150 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, platina/18K vitguld, 2 briljanter ca 0,34 ctv *(ena 0,22 ct, andra 0,12 ct) , ca W(H)/VS, vikt 1,2 g, stift.

Utrop: 3 300 kr

FIGURIN, snidad rosenkvarts, Ganescha, förgylld och bemålad, höjd 9,5 cm, vikt 508,6 g.

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, sterling silver, stelt, diameter 12 cm, vikt 29,0 g.

475 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 9K guld, 2 peridoter, 8 halvpärlor, krokar, en krok skev, tennlödningar, vikt 1,5 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, silver, längd 19,3 cm, vikt 12,1 g.

Utrop: 250 kr

LORGNETTE, silver, markasiter, repigt glas, vikt 25,8 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

KVARTSFIGUR, Wajra, Dorje Cross, 12,5X12,5X4 cm, vikt 273,7 g.

Utrop: 700 kr

6 BROSCHER, silver, gulmetall, förgyllt, löv och blommotiv, en imitationspärla, vikt totalt 30,6 g, imitationspärlan sitter löst.

Utrop: 375 kr

1 COLLIER OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, silver, lapis lazuli, collierets längd 43 cm, trätt utan knutar, örhängenas diameter 2 cm, clips, vikt totalt 33,9 g.

450 kr

Utrop: 475 kr

RING, silver, bärnsten, svenska kontrollstämplar stl 17 mm, vikt 4 g.

175 kr

Utrop: 150 kr

3 BROSCHER, silver, filigran och granulering, blå emalj, vikt totalt 18,9 g.

Utrop: 300 kr

DOSA, silver, glas, två fack, 5,5x3x1 cm, vikt 31,7 g, monogram.

300 kr

Utrop: 350 kr

FIGURIN, snidat grönt mineral, ganesha, höjd 7 cm, vikt 167,4 g.

Utrop: 700 kr